Nowe trendy i zmiany w hotelarstwie

Nowe trendy i zmiany w hotelarstwie

Nowe trendy i zmiany w hotelarstwie

 

   Branża hotelarska ma za sobą trudny okres. W dobie pandemii wiele hoteli dosłownie walczyło o przetrwanie. Dziś jednak turystyka odradza się na nowo, a obiekty noclegowe muszą stawić czoła nowym potrzebom gości. Jakie trendy dominują dziś w hotelarstwie? O co zadbać, aby Twój hotel odwiedziła jak największa liczba gości? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu! 

 

Ekologia 

Z roku na rok świadomość na temat potrzeb środowiska wzrasta. Dla wielu osób ekologia ma coraz większe znaczenie także przy wyborze konkretnych produktów czy usług. Nie omija to hotelarstwa. 

Współczesne hotele już na etapie budowy wdrażają ekologiczne rozwiązania – jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy specjalne systemy oszczędzania wody i energii elektrycznej w pokojach. Nie oznacza to oczywiście, że masz przebudowywać swój obiekt – goście doceniają także pozornie małe rzeczy – jak udostępnianie biodegradowalnych naczyń, ekologicznych kosmetyków czy segregacja odpadów. 

 

Nowe technologie 

Współcześni goście zdają sobie sprawę z możliwości nowych technologii i chcą z nich korzystać. Absolutną podstawą jest udostępnianie im wygodnego silnika rezerwacji (booking engine), dzięki któremu mogą w łatwy sposób zarezerwować i opłacić pobyt w Twoim obiekcie. 

Nowe technologie to także personalizacja. Zadbaj o spersonalizowaną komunikację ze swoimi gośćmi, wykorzystując potencjał marketing automation. 

 

Przyjazność dla zwierząt 

Zwierzęta to nasi najlepsi przyjaciele, co w czasach pandemii stało się coraz bardziej widoczne. Chcemy z nimi podróżować i zależy nam na tym, aby były odpowiednio zaopiekowane. 

Zapraszaj więc gości z czworonogami do swojego obiektu. Udostępnij im takie udogodnienia jak koce i ręczniki w pokoju, antystresowe zabawki, dostarczanie karmy oraz woreczki na nieczystości.

 

Cyfrowi nomadzi 

Cyfrowi nomadzi to bardzo ważni gracze na współczesnym turystycznym rynku. Coraz więcej osób wybiera tryb życia, w którym łączy podróże z pracą – a nowoczesne hotele powinny im to ułatwiać. 

W jaki sposób? Np. udostępniając przestrzenie coworkingowe czy wygodne stanowiska pracy w pokojach. 

 

Instagramability 

Chodzi tu oczywiście o dbanie o estetykę hotelu, dzięki czemu dobrze wygląda on na zdjęciach. Dane nie pozostawiają złudzeń – według portalu Expedia blisko 70% procent podróżujących wybiera obiekty, które dobrze prezentują się na fotografiach.

Media społecznościowe są dziś bardzo ważnym aspektem prowadzenia hotelu. Użytkownicy korzystają z nich zarówno, by wyszukiwać interesujące miejsca, jak i po to, aby utwierdzić się w przekonaniu, że hotel, który rozważają, to na pewno dobry wybór. Co więcej, pozyskani dzięki temu goście będą dodawać zdjęcia Twojego obiektu na swoich profilach. Same korzyści!

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com