Wycieczki do Włoch: rozsmakuj się w południowym la dolce vita!

Wycieczki do Włoch: rozsmakuj się w południowym la dolce vita!

Wycieczki do Włoch: rozsmakuj się w południowym la dolce vita!

 

  Aromatyczna kuchnia rozsławiona na cały świat, imponujące zabytki będące świadectwem rozwoju europejskiej kultury, zapierająca dech w piersiach przyroda, krystalicznie czyste morze oblewające szerokie, piaszczyste plaże… Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na letni wypoczynek niż słoneczna, tętniąca życiem Italia? Wycieczki do Włoch każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata, w tym również z Polski. Dobrze zorganizowane wczasy we Włoszech spełnią oczekiwania zarówno osób preferujących leniwy wypoczynek na leżaku, jak i miłośników aktywności i sportu. Wyrusz z nami na wirtualną wycieczkę po najbardziej urokliwych rejonach Włoch i wybierz cel podróży na kolejne wakacje! 

 

 

Rzym: podróż do korzeni

Wieczne Miasto powinien choć raz w życiu odwiedzić każdy Europejczyk. Imponujące zabytki, urokliwe kawiarnie i romantyczne uliczki jak magnes przyciągają zakochane pary pragnące przeżyć niezapomnianą przygodę, miłośników sztuki i pasjonatów historii oraz pielgrzymów, dla których wycieczka do Włoch ma wymiar duchowy. Z Rzymem „zrośnięty” jest bowiem Watykan – niezależna enklawa mająca status odrębnego państwa. Co ciekawe, do Watykanu należą dwa rekordy: jest najmniejszym państwem świata pod względem powierzchni i pod względem liczby ludności.

Centrum dawnego Imperium Rzymskiego wprawi w zachwyt nawet najbardziej zaprawionych w bojach turystów, którzy zwiedzili już niemal cały glob. Do największych atrakcji Rzymu zaliczamy Plac Hiszpański wraz z pięknymi schodami (Scalinata della Trinità dei Monti), fontannę di Trevi, kompleks targowy Trajana, Panteon, Koloseum, Piazza Navona, Bazylikę św. Piotra i Kaplicę Sykstyńską. Wycieczki do Włoch, a dokładniej – Rzymu, organizowane są przez cały rok. Optymalnym czasem na intensywne zwiedzanie Wiecznego Miasta jest kwiecień i maj, kiedy jest ciepło, ale jeszcze nie upalnie, a wakacyjny sezon turystyczny rozpoczyna się dopiero za kilka tygodni. Co ważne, koszty wycieczki do Rzymu nie są wysokie, a Polskę od stolicy Italii dzieli zaledwie dwugodzinny lot.

 

Wycieczki do Toskanii: cyprysy, gaje oliwne i winnice

Idealne wczasy we Włoszech dla pary pragnącej spędzić romantyczne chwile? Odpowiedź może być tylko jedna – wyjazd do Toskanii! Rejon ze stolicą we Florencji uchodzi za jeden z najpiękniejszych na Półwyspie Apenińskim, a nawet w całej Europie. Wycieczki do Toskanii są prawdziwą ucztą dla zmysłów – wzgórza poprzecinane szpalerami cyprysów, klimatyczne winnice, w których wytwarza się wino cenione przez najlepszych sommelierów, gaje oliwne, renesansowa architektura i szerokie plaże oblane lazurową wodą zapewniają ogrom doznań, które zostają w pamięci na zawsze. Będąc w Toskanii, warto zobaczyć nie tylko Florencję, ale również Sienę – urokliwe miasto o zwartym układzie sprzyjającym pieszemu zwiedzaniu. Najbardziej charakterystycznym punktem na mapie Sieny jest Piazza del Campo – XIII-wieczny, centralny plac w kształcie muszli wybrukowany czerwoną cegłą i trawertynem. W planie wycieczki do włoskiej Toskanii warto uwzględnić również Pizę oraz Volterrę zwaną „miastem wiatru i kamienia”.

 

 

Wczasy we Włoszech – błogie lenistwo na wyspach

Jedyne, o czym marzysz, to wylegiwanie się na leżaku na plaży skąpanej w południowym słońcu? Wczasy we Włoszech to pewny przepis na znalezienie wewnętrznej równowagi i zapomnienie o przytłaczającej codzienności. Osobom pragnącym połączyć niespieszny wypoczynek z aktywnym zwiedzaniem polecamy Sycylię. Największa wyspa na Morzu Śródziemnym ma do zaoferowania naprawdę wiele: luksusowe kurorty położone zaraz przy plaży, malownicze krajobrazy z Etną górującą nad zabudowaniami, trasy trekkingowe oraz urzekające miasta z historią sięgającą starożytności (Palermo, Taormina, Trapani czy Syrakuzy). Na Sycylii znajdziesz aż siedem obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W niejednorodnej architekturze i bogatych tradycjach ma odbicie historia wyspy, która rządzona była przez Greków, Normanów, Fenicjan i Włochów. Wczasy all inclusive w ekskluzywnym hotelu czy aktywna eksploracja kamiennych, wąskich uliczek i zabytków? Decyzja należy do Ciebie!

 

Zaufane biuro podróży – komfort i pewność

Znalezienie najlepszego połączenia między Polską a Włochami, transfer z lotniska, zarezerwowanie noclegów, wykupienie ubezpieczenia, stworzenie planu zwiedzania, poznanie zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej… Samodzielna organizacja wczasów we Włoszech wymaga wiedzy, doświadczenia i poświęcenia ogromu czasu. Możesz zrzucić ciężar organizacji ze swoich barków, wybierając usługi biura podróży MisjaGO. Dynamicznie rozwijające się biuro podróży oferuje wycieczki do krajów europejskich oraz egzotycznych państw znajdujących się poza kontynentem. Doświadczony touroperator zapewnia kompleksową obsługę i wsparcie polskiego rezydenta na miejscu. Podróżowanie z biurem podróży jest pozbawione stresu i niespodziewanych problemów, które mogłyby zepsuć wyczekiwany urlop.

 

[Artykuł sponsorowany]

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com