Tropiciele

Niebezpieczne wożenie turystów do Moka

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14207 przez Albin
Przewozy konne. Nowy regulamin

Na początku maja na trasie Palenica Białczańska – Włosienica zaczął obowiązywać nowy regulamin świadczenia usług przewozowych pojazdem parokonnym.



Przede wszystkim doprecyzowano kwestie związane z obowiązkowymi przerwami dla koni między kolejnymi kursami oraz zapisy dotyczące wieku koni mogących pracować na trasie. Obecnie regulamin jasno określa, że konie muszą mieć ukończone 4 lata, co ocenia się na postawie daty urodzenia zapisanej w paszporcie. Na tych zmianach zależało organizacjom prozwierzęcym. Dodatkowo nowy regulamin rozszerza uprawnienia komisji badającej konie podczas corocznych badań przed sezonem.

Po głośniej akcji, która miała miejsce w okresie zimowym, kiedy to turyści „utknęli” w rejonie Włosienicy, ponieważ nie miał ich kto zwieźć na Palenicę (na co liczyli planując wycieczkę), zmienione zostały godziny pracy fiakrów. W sytuacji wzmożonego ruchu turystycznego Park będzie mógł wydłużyć godziny pracy oraz decydować o krańcowej godzinie ostatnich kursów z klientami w górę, czyli z Palenicy na Włosienicę. To rozwiązanie powinno zmniejszyć liczbę turystów wybierających się nad Morskie Oko w godzinach popołudniowych oraz zapobiec tworzeniu się wieczornych kolejek do zjazdu z Włosienicy.

W sezonie letnim Park będzie miał możliwość łączenia trzech grup fiakrów – pracujących dotychczas przez 10 dni w miesiącu w dwudziestoosobowych grupach – w dwie trzydziestoosobowe pracujące po 15 dni. To także powinno zmniejszyć kolejki chętnych na przejażdżkę, dodatkowo ograniczając częstotliwość kursów tych samych par koni.

Do regulaminu trafił również zapis nakładający na wozaków sporządzanie tzw. kart przewozów konnych. Karty te zawierają informacje o godzinach rozpoczęcia i zakończenia każdego kursu oraz imion koni pracujących w danym kursie.

tpn.pl/nowosci/przewozy-konne-nowy-regulamin

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #13846 przez Albin
Dopóty dzban wodę nosił, dopóki ucho się nie urwało ...

Niedziela 10 stycznia, na Drodze z Łysej Polany do Zakopanego dachował bus wiozący 20 osób. Kilkanaście osób rannych.

Tygodnik Podhalański
24tp.pl/?mod=galeria&id=2182




.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #9095 przez BALKANDRIVER
ruks napisał:
...chociaż napotkani w okolicy polscy turyści w dwóch Land Cruiserach też zawrócili [/quote]
To wiele tłumaczy, nawet nie spekuluję, jakie mieli rejestracje...
ale na pewno nie mieli kilofów, łopat i siekier.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: BALKANDRIVER od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #9078 przez ruks
BALKANDRIVER napisał:

ruks napisał:

Niestety w maju tego roku zatrzymał mnie tam śnieg ale spory kawałek udało się przejechać

Noo, maj , to za wcześnie na takie fanaberie :laugh:
ruks napisał:

musiałbym zmienić samochód na jakąś terenówkę...

Otóż to , ja tak kiedyś zrobiłem - polecam!

BALKANDRIVER


Jest plan żeby kupić takie wozidełko ale narazie to tylko plan ;) Wtedy taki kawałek śniegu nie byłby problemem, chociaż napotkani w okolicy polscy turyści w dwóch Land Cruiserach też zawrócili a chcieli jechać do Żabljaka, ja natomiast wracałem z powrotem do BiH więc nie było konieczność przejechania całości bo i tak jak mało gdzie ale do Czarnogóry jeszcze bym chciał wrócić :)
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: ruks od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #9040 przez BALKANDRIVER
ruks napisał:

Niestety w maju tego roku zatrzymał mnie tam śnieg ale spory kawałek udało się przejechać

Noo, maj , to za wcześnie na takie fanaberie :laugh:
ruks napisał:

musiałbym zmienić samochód na jakąś terenówkę...

Otóż to , ja tak kiedyś zrobiłem - polecam!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #9035 przez ruks
Niestety w maju tego roku zatrzymał mnie tam śnieg ale spory kawałek udało się przejechać :laugh: Od Zabljaka z kolei podjechałem na przęłęcz Sedlo (nie było czasu na dalej wtedy) co zresztą jest też w tej samej galerii uwiecznione co Kotorskie serpentyny. Na górskie (nie utwardzone) szlaki bardzo chętnie ale innym razem, musiałbym zmienić samochód na jakąś terenówkę...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.588 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com