Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
aleja 2019

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
Wakacje z dzieckiem: Zobacz, jakie ciekawe miejsca warto mu pokazać
 
Wakacje to dla dziecka najlepszy moment na odkrywanie świata! Wybierając miejsce w którym wspólnie spędzicie tegoroczny urlop, warto więc zwrócić uwagę na te lokalizacje, które oprócz słonecznej pogody, pięknej plaży i idealnego hotelu, niosą ze sobą jeszcze obietnicę niezapomnianej przygody. Razem z biurem Rainbow, znaleźliśmy dla Was pięć takich niezwykłych miejsc. Oto one: Włochy – w poszukiwaniu zaginionej Atlantydy
Opisywana bardzo dokładnie przez Platona cywilizacja, do dziś stanowi cel poszukiwań naukowców. Choć nie udało im się dokładnie ustalić miejsca, w którym mogła znajdować się legendarna Atlantyda, jako jedno z bardziej prawdopodobnych miejsc typują niewielki archipelag wulkanicznych Wysp Liparyjskich, leżący u wybrzeży Sycylii. Ich teoria zyskała na znaczeniu kilka lat temu, kiedy to u południowych wybrzeży wyspy, włoscy nurkowie odnaleźli wrak statku sprzed 2600 lat, a w nim 39 sztab orychalku – mitycznego stopu metalu opisywanego właśnie przez Platona! I nawet jeżeli naszym dzieciom uda się rozwiązać tajemniczą zagadkę Atlantydy, pozostanie im wiele atrakcji, które zaspokoją chęć przygody – na przykład wspaniała Etna. Można podziwiać panoramę wulkanu i odkrywać ciekawostki na jego temat, lub wspiąć się na jego szczyt. Nawet najmłodsi docenią niezwykłą panoramę, która roztacza się z poziomu 2,5 tys. metra nad poziomem morza. Warto też zabrać dzieci do Muzeum Archeologicznego i Archeologicznego Parku w Syrakruzach. Być może historia Archimedesa rozbudzi w nich chęć do nauki matematyki… I to wszystko podczas jednej, relaksującej podróży!
 
Zdjęcie użytkownika FotoPolska.
 
 
Grecja – żółwie na Zakhyntos
Ta grecka wyspa słynie z żółwi morskich Caretta Caretta, które osiągają rozmiary nawet 1,2 metra długości. Na spotkanie z nimi najlepiej udać się na plaże Laganas Keri oraz Gerakas, albo wybrać się w rejs do Marathonisi. Żółwie, choć są niewątpliwą atrakcją wyspy, dziś stanowią gatunek zagrożony. Na szczęście prowadzone są działania, które mają na celu ochronę tych zwierząt. Ponieważ wakacje to okres lęgowy, dzieci nie tylko będą mogły zobaczyć żółwie, ale przy odrobinie szczęścia także charakterystyczne kopce w których składają jaja. Oczywiście są one chronione przez wolontariuszy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, tłumaczą, dlaczego tak ważne jest to, by każdy turysta dbał o czystość. Wiedzieliście, że żółwie biorą pływające foliowe reklamówki i woreczki powinny za swój przysmak – meduzy, i że dlatego są one dla nich tak wielkim zagrożeniem? Właśnie z tego powodu warto przyjechać tu z dzieckiem. Nie chodzi tylko o możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt. To najlepsza lekcja ekologii i odpowiedzialności.
 
Zdjęcie użytkownika FotoPolska.
 
Hiszpania – najlepsze Aquaparki i parki wodne
Kraj niezwykle przyjazny najmłodszym turystom, którzy darzeni są tutaj szczególnymi względami. Hotele są doskonale przystosowane do potrzeb dzieci, wiele z nich posiada baseny lub mini parki wodne, często też bezpłatnie możemy korzystać z pobliskich Aquaparków. Największy z nich znajduje się na Teneryfie – jest to Siam Park, na Costa Brava warto udać się do Isla Fantasìa, gdzie oprócz atrakcji typowych dla Aquaparku znajduje się także scena, na której organizowane są letnie koncerty. – Wspaniałe Aquaparki znajdziemy w każdej części Hiszpanii, od słonecznego wybrzeża po Majorkę i Wyspy Kanaryjskie. Stanowią one ciekawe urozmaicenie od wypoczynku na plaży. Zjeżdżalnie, baseny i różnorodne animacje prowadzone na miejscu to prawdziwy raj dla każdego dziecka – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow. Jeżeli będziecie wypoczywać w pobliżu Barcelony, warto też odwiedzić samo miasto. Nas zachwyci architektura i klimat, a nasze dzieci tamtejsze muzea! Polecamy zwłaszcza Muzeum CosmoCaixa poświęcone nauce. Jeżeli myślicie, że Wasze dziecko będzie się tam nudzić – nie ma takiego ryzyka. To jedno z najlepszych muzeów dla dzieci w Europie. W środku znajduje się między innymi amazoński las deszczowy, z ptakami, piraniami i krokodylami! W planetarium można dowiedzieć się naprawdę niezwykłych rzeczy dotyczących planet i gwiazd, jest też stacja meteorologiczna. Oprócz wystaw stałych są także tymczasowe – warto sprawdzić, jakie jeszcze ciekawe rzeczy będą się działy w tym miejscu w czasie naszego pobytu. Żadne dziecko nie odmówi też wizyty w Muzeum Czekolady! Dzieci nie tylko będą mogły tam skosztować swojego przysmaku, ale posłuchać o tym skąd właściwie bierze się czekolada i jak zrobić ją samemu.
 
Zdjęcie użytkownika FotoPolska.
 
Albania – kraina legend pełna śladów starożytności
Kierunek, który na szczęście znów chcemy odkrywać. Nic dziwnego, tutejszy klimat zbliżony jest do tego panującego na naszej ulubionej Grecji, a wspaniałe wybrzeża mórz Jońskiego i Adriatyckiego kuszą wspaniałymi plażami i nowoczesnymi kurortami w dobrej cenie. Podobnie jak w Grecji, w Albanii zachowało się wiele śladów starożytności. Najwspanialszym z nich jest Butrint, antyczne miasto i stanowisko archeologiczne wpisane na listę UNESCO. Miejsce to skrywa wiele tajemnic. Zgodnie z legendą, pierwszą osadę założyli tu uciekinierzy spod Troi. W przeszłości było to bardzo ważne miejsce, sam Wergiliusz poświecił mu fragmenty ;Eneidy. Później
teren ten przeszedł pod władanie Rzymu. Obecnie w parku archeologicznym możemy podziwiać pozostałości sanktuarium Asklepiosa, ruiny teatru greckiego, rzymskie łaźnie czy akropolis. Warto dodać, że miasto znajduje się na terenie Parku Narodowego – jest to przepiękny, górzysty teren ze słonym jeziorem, który z morzem połączony jest poprzez kanał.
 
 Zdjęcie użytkownika FotoPolska.
 
Turcja – kraj, który pokocha każde dziecko
Żółwie, delfiny, motyle, starożytne ruiny, wspaniałe morze, piaszczyste plaże, zachwycająca przyroda, hotele idealnie dostosowane do potrzeb dziecka i przyjaźni mieszkańcy – to właśnie Turcja. Podobnie jak na Zakhyntos, tutaj także można odnaleźć żółwie Caretta Caretta. W tym celu najlepiej udać się na słynną Plażę Żółwi znajdującą się w regionie Fethiye i Ölüdeniz (niedaleko miejscowości Iztuzu). Ale prawdziwą atrakcją dla każdego dziecka będą delfiny! W Turcji jest możliwość naprawdę bliskiego spotkania z nimi – w delfinarium Sealania można z nimi popływać, a w Aqualandzie, oprócz pokazów z udziałem delfinów i fok można też skorzystać z licznych zjeżdżalni i basenów. Jeżeli wypoczywacie na Riwierze Tureckiej, warto wspólnie z dzieckiem wybrać się do Doliny Motyli. Dolina tak naprawdę jest zatoką, przepiękną, otoczoną wysokimi na 300 metrów skalistymi ścianami wąwozu. Nazwa tego miejsca oczywiście nie jest przypadkowa. Zamieszkuje je 30 gatunków motyli dziennych i aż 40 nocnych. A zaledwie 20 kilometrów od Antalyi znajdziecie malownicze Wodospady Kursunlu – idealne miejsce na rodzinny piknik. To oczywiście nie wszystko – ruiny starożytnego miasta Perge, Świątynia Apolla w Side, meczet Cami Manavgat, w którym każdy poczuje się jak w baśni o Aladynie – wszystko to zachwyci nie tylko najmłodszych podróżników.
Źródło: r.pl/lato\
 
Zdjęcie użytkownika FotoPolska.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.