Najlepszy przewodnik po Sycylii na telefon

Najlepszy przewodnik po Sycylii na telefon

Najlepszy przewodnik po Sycylii na telefon, tablet i komputer.

Wszystkie informacje w jednym miejscu.

  Buonastrada, bo tak nazywa się aplikacja, to multimedialna platforma łącząca rozległe terytorium największej wyspy na Morzu Śródziemnym, wzbogacająca jego dziedzictwo historyczne, artystyczne i kulturowe poprzez wycieczki z przewodnikiem, audioprzewodniki i wirtualne wycieczki, oraz poprzez kody QR umieszczone na tablicach przy obiektach.

 

 

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym będąca autonomicznym regionem Włoch, położona na południe od Półwyspu Apenińskiego. Od dawna przyciągająca i fascynująca turystów z całego świata Różnorodnością krajobrazów i mnogością zabytków sprzed tysięcy lat.

 

 

Przedstawiany przewodnik okaże się pomocny dla każdego, kto planuje wizytę na Sycylii zarówno samodzielnie jak i z biurem podróży. Warto mieć na uwadze, że Sycylia to nie tylko Palermo, Katania, Syrakuzy czy Taormina, z górującym wulkanem Etna. W przewodniku opisane są także inne miejscowości zasługujące nie tylko na uwagę ale i na wizytę.

 

 

Przewodnik zawiera opisy wielu miast, zabytków, obiektów muzealnych, hoteli, restauracji, wzbogacony o mapy, transport i wiele innych informacji praktycznych. Podążając tymi śladami będzie można odkryć miejsca cenne i sugestywne. Trasy historyczno-kulturowe, umożliwiające poznanie niezliczonych skarbów sztuki i kultury, które charakteryzują region Sycylii pod różnymi względami.

 

 

W przewodniku dostępne są także propozycje wycieczek czy propozycje tras tematycznych. Jedną z nich jest trasa autorska - wycieczka po miejscach we wschodniej Sycylii, gdzie urodzili się i urodzili tacy pisarze jak Giovanni Verga, Luigi Capuana, Ercole Patti, Federico De Roberto, Nino Martoglio, Silvana La Spina, Nino Piccione, Giuseppe Bonaviri, Antonino Russo Giusti. dorastał lub znalazł inspirację do swoich dzieł.

 

 

Istotnym jest także kalendarz wszelkich imprez odbywających się cyklicznie na Sycylii, Dla osób zwiedzających wyspę samodzielnie, bardzo istotne okażą się informacje o transporcie zebrane w jednym miejscu. Pociągi, autobusy miejskie i dalekobieżne, taksówki, promy i samoloty. Z pomocą tych informacji można łatwiej zaplanować zwiedzanie całej wyspy.

 

 

aplikacja do pobrania na stronie:

https://www.buonastrada.eu/

 

Na Sycylii nie można pominąć:

 

 

Grób Archimedesa w Syrakuzach

 

 

 

 

Łaźnie Achiliane w Katanii

 

 

opracowani e& foto

Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com