Slajdowiska w 5 Stawach

W związku z intensywnymi kursami lawinowymi i wieczornymi wykładami,

slajdowiska są zawieszone do końca marca. Od 2 kwietnia zapraszamy ponownie
na sobotnie spotkania ludzi gór z ich opowieściami przeplatanymi zdjęciami i filmami.
Czekamy także na Wasze propozycje (zgłoszenia)Klub Podróżników Śródziemie oraz Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zapraszają na slajdowiska o tematyce górskiej w najbardziej klimatycznym miejscu w kraju.
Popularna "Piątka" jest  najwyżej położonym schroniskiem w polskiej części Tatr i zarazem polskiej części Karpat (1670 m n.p.m.).
http://piecstawow.pl/

Zuszamy już 5 listopada i tradycyjnie wstęp na nasze slajdowiska jest bezpłatny.
Zapraszamy


5.XI 2010
Wiktor Rozmus
Himalaje

Nepal mały Kraj wyizolowany przez wieki malarycznymi dolinami z południa i wysokimi, niedostępnymi Himalajami z północy. Do niedawna jeszcze monarchia ze swoim królem, obecnie republika. Czas zatrzymał się tam w miejscu. Śladami pierwszych zdobywców Everestu podążymy ze stolicy do Lukli skąd rozpoczniemy treking do pierwszej bazy pod Everestem. Miejsca w którym rodzą się legendy o wielkiej górze, niegdyś zwanej poprostu szczytem XV. Po nepalsku - Czomolungma, po Tybetańsku - Sagarmatha, dla reszty świata Everest od nazwiska mierniczego George'a Everesta. W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwilę w Nepalu oraz Indiach.http://www.klubpodroznikow.com/images/fbfiles/images/50005.JPG

http://www.klubpodroznikow.com/images/fbfiles/images/60006.JPG


zdjęcia i relacje do pobrania
http://www.wiktor.boo.pl/files/Himalaje_EBC.zip


schronisko i jego bajeczne okolice20.XI 2010
Grzegorz Drabik
„Kazbek”

Od dawna marzyłem o swojej pierwszej „wielkiej górze”. Wybór padł na Kazbeka. Z kilku powodów: jest pięciotysięcznikiem, dojście pod szczyt jest wyjątkowo malownicze, góra leży w kraju który zachwyca nie tylko przyrodą ale też kulturą i historią. Piramida szczytowa Kazbeka śniła mi się po nocach, aż wreszcie pewnego dnia marzenie stało się jawą. Wysiadłem z zatłoczonej marszrutki na Gruzińskiej Drodze Wojennej i zobaczyłem go. P...rzyciągał jak magnes. Ale na zdobyciu Kazbeka nie skończyło się odkrywanie Gruzji. Jak się okazało, piękno tego kraju leży gdzieś pomiędzy wysoką górą, krową na moście, ciszą w świątyni, dużą ilością śniegu, psem z obciętymi uszami, budowlami z początku Naszej Ery, serem i czaczą na bazarze, kamiennymi miastami, pijanymi dżdżownicami, zapachem kwiatów na wysokich halach a… rosołkiem z chinkali ;-) Strona wyprawy: www.kazbekexpedition.pl.
Kolejna opowieść tego wieczoru to historia wejścia na Jabal Toubkal (najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego, położony w Maroku) przez grupę zupełnie zwykłych ludzi, których połączyło jedno: kochają góry i potrafią pięknie o nich pisać. Pięciu uczestników wyprawy jest laureatami konkursu National Geographic Traveler na opowiadanie pt. „Góra moich marzeń”. Usłyszycie i zobaczycie, że wysokie góry nie są miejscem dostępnym jedynie dla herosów, daleko ważniejsza jest wola walki i pragnienie wejścia na szczyt. Ale będzie też krew, pot i łzy ;-)
Grzegorz Drabik – turysta i fotograf, te dwie pasje łączy odwiedzając góry o każdej porze roku i w każdej wolnej chwili, co wspaniałomyślnie wybacza mu rodzina. Zawodowo zajmuje się szkoleniem sprzedawców w Intersport Polska, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki outdoor.

http://www.kazbekexpedition.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=53

http://www.klubpodroznikow.com/
http://piecstawow.pl/

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com