Jaki wózek wędkarski wybrać?

Jaki wózek wędkarski wybrać?

   Nadchodzą cieplejsze dni. Ryby stają się coraz bardziej dynamiczne, a cała przyroda budzi się do życia. To dobra okazja, aby wybrać się na ryby.

 

Wyjazd na łowisko wymaga odpowiedniego przygotowania. Często przydaje się wózek wędkarski, który pomieści całe najpotrzebniejsze wyposażenie. Jak wybrać taki sprzęt? Kryteriów decyzyjnych jest wiele, a najlepiej skupić się na własnych potrzebach. Jeśli jednak dotychczas nigdy nie korzystałeś z takiego rozwiązania, sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

wędkowanie łowisko ryby

 

Jak duży wózek wędkarski?

Rozmiar przekłada się na pojemność. Wiele zależy od rodzaju sprzęty, który ze sobą zabierasz na łowisko. Im większy wózek, tym większe elementy możesz przewozić. Zwróć uwagę, aby duże pojazdy wyposażone były w dwa koła. Poprawia to stabilizację, zwłaszcza gdy wieziesz wiele ciężkich przedmiotów.

 

Postaw na wytrzymałość

Najechanie, a nawet zderzenie z kamieniami nie powinno wyrządzić najmniejszych szkód wózkowi. Dobre sprzęty przewieźć 70 kg i więcej. Na pierwszy rzut oka to sporo, ale gdy wyjeżdżasz na wyprawę z osobą towarzyszącą, to 35 kg ekwipunku na osobę nie robi takiego wrażenia. Jeśli wyjeżdżasz na weekend lub dłużej, to 70 kg będzie rozsądnym minimum.

 

 

Ilość kół a wygoda

Wózki wędkarskie są podobne do taczek. Jedno koło umożliwia łatwe manewrowanie i ułatwia prowadzenie po nierównej powierzchni. Minusem tego rozwiązania jest duża niestabilność. W przypadku dużego dociążenia może być Ci trudno manewrować. Dlatego wiele osób sięga po konstrukcje na dwóch kołkach. W tym wypadku zyskujesz stabilność, ale potrzebujesz większej przestrzeni, aby przejechać. Co wybrać? Zajrzyj na sklep wędkarski Miętus: https://www.sklep-mietus.pl/ i sam zdecyduj.

 

Przydatne rozwiązania w wózkach wędkarskich

Niektórzy producenci wprowadzają pewne udogodnienia. Dzięki nim ekwipunek staje się bardziej wszechstronny, a przez to przydatny. Na rynku dostępne są modele elektryczne. Dodatkowy silnik przydaje się, gdy mocno obciążonym wózkiem trzeba przejechać przez piach, błoto lub wzniesienia. To sprzęty do profesjonalnego stosowania, ale nie brakuje amatorów (czyli miłośników!) wędkowania, którzy korzystają z takich rozwiązań.

Wózek wędkarski z siedziskiem to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Możesz zrezygnować z wożenia krzesła, skoro masz taką opcję „w standardzie”. Miejsce, gdzie można usiąść, jest stabilizowane na konstrukcji wózka. Minusem może być większa waga sprzętu, ale na dłuższą wyprawę i tak wziąłbyś krzesło. Z kolei na krótkie wyjścia, gdzie nie trzeba zabierać całego wózka, przyda się krzesło.

 

Praktyczny wózek transportowy na ryby

Wózki wędkarskie są bardzo funkcjonalne. Jeśli często wyjeżdżasz na ryby, to takie rozwiązanie bardzo się przyda. Szczególnie gdy wyjeżdżasz na dłużej. Łatwo dopasujesz pojemność i wielkość pojazdu do swojego ekwipunku. Dzięki temu na wyjazd zabierzesz wszystko to, czego potrzebujesz, ale i to, co może się przydać.

Wózek wędkarski dostosuj do własnych potrzeb. Podczas wyboru zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, ilość kół i pojemność. Wszystko to ma znaczenie przy dłuższych wyjazdach. Masz też pewność, że wszystko jest pod ręką. 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com