Krypty w podziemiach kościoła w Węgrowie

Krypty w podziemiach kościoła w Węgrowie

 

Krypty w podziemiach kościoła w Węgrowie

 
   Cmentarz w podziemiach klasztoru w Węgrowie otwarty dla zwiedzających. Krypta - nekropolia z ok 60 trumnami, zmumifikowanymi zwłokami szlachty, mieszczan i zakonników, spoczywających tam od ponad 300 lat.
 
 
 
 
 
Zabytkowe krypty w podziemiach poreformackiego kościoła św. Piotra z Alkantary w Węgrowie, są dostępne dla zwiedzających. Chcąc zwiedzić podziemia, należy skontaktować się z przewodnikiem. Zazwyczaj jest dostępny w Informacji Turystycznej przy rynku, wiec oczekiwanie zajmuje kilka minut.
Przewodnik Marek Sobisz 791 176 604.
 
 
edit:
28 marca 2019 r o godz. 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie podziemi klasztoru w Węgrowie. Prace nad ekspozycją muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” dobiegły końca. Uroczyste otwarcie podziemi to także pokazanie w formie opowieści bogatej historii miasta Węgrów. Inicjatywa powstania w podziemiach klasztoru muzeum opowiadającego o Węgrowie, o współistnieniu różnych religii w mieście, zrodziła się w 2012 roku. Prace adaptacyjne trwały od czerwca minionego roku, a zakończyły się grudniu.
 
 
 
 
W podziemiach spoczywa między innymi ciało fundatora obu świątyń węgrowskich oraz właściciela XVII wiecznego Węgrowa, Jana Dobrogosta Krasińskiego. Jego serce zaś spoczywa w Bazylice Mniejszej, także w Węgrowie.
 
 
 
 
 
Zespół Poreformacki
 
Barokowy kościół parafialny, w którego podziemiach znajdują się krypty
 
 
 
 
 
Zabudowania klasztorne ojców reformatów powstały w latach 1706 - 1711.
 
 
 
 
 
NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA W POLSCE
 
 
 NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA
 
 
 
 
 
5 kilometrów od Węgrowa znajduje się zamek w Liwie.
 

 
 
 
 
Zdjęcia pochodzą sprzed adaptacji podziemi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com