Krypty w podziemiach kościoła w Węgrowie
Cmentarz w podziemiach klasztoru w Węgrowie otwarty dla zwiedzających. Krypta - nekropolia z ok 60 trumnami, zmumifikowanymi zwłokami szlachty, mieszczan i zakonników, spoczywajacych tam od ponad 300 lat.
Zabytkowe krypty w podziemiach poreformackiego kościoła św. Piotra z Alkantary w Węgrowie, są dostępne dla zwiedzających.
Chcąc zwiedzić podziemia, należy skontaktować się z przewodnikiem. Zazwyczaj jest dostępny w Informacji Turystycznej przy rynku, wiec oczekiwanie zajmuje kilka minut.
Przewodnik Marek Sobisz 791 176 604.
edit:
28 marca o godz. 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie podziemi klasztoru w Węgrowie.
Prace nad ekspozycją muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” dobiegły końca. Uroczyste otwarcie podziemi to także pokazanie w formie opowieści bogatej historii miasta Węgrów.
Inicjatywa powstania w podziemiach klasztoru muzeum opowiadającego o Węgrowie, o współistnieniu różnych religii w mieście, zrodziła się w 2012 roku.
Prace adaptacyjne trwały od czerwca minionego roku, a zakończyły się grudniu.
W podziemiach spoczywa między innymi ciało fundatora obu świątyń węgrowskich oraz właściciela XVII wiecznego Węgrowa, Jana Dobrogosta Krasińskiego.
Jego serce zaś spoczywa w Bazylice Mniejszej, także w Węgrowie.
Zespół Poreformacki
Barokowy kościół parafialny, w którego podziemiach znajdują się krypty
Zabudowania klasztorne ojców reformatów powstały w latach 1706 - 1711.
Zwiedzanie miasta "Wielokuturowość w Krainie Mistrza Twardowskiego"w towarzystwie uczniów szkół węgrowskich w strojach nawiązujących do miejsc które zwiedzamy, opowiadają o obiektach na szlaku wielokulturowym Węgrowa. Taka forma zwiedzania jest bardzo przyjemna, zwiększa zainteresowanie widza i podnosi atrakcyjność zwiedzanych miejsc. Podpowiedź i sugestia dla organizatorów zwiedzania w innych miejscach w Polsce. W roli przewodników młodzież z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie - Maria Soszyńska, Emilia Kądziela, Dominik Ostrowski.
Podziemia do zwiedzania w Polsce