Muzeum Medycyny Sądowej - tajemnice 18+

Muzeum Medycyny Sądowej

zainscenizowane na poddaszu Zamku Książ, przy okazji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic

 

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB DOROSŁYCH 18+

materiał archiwalny

 


Muzeum Medycyny Sądowej


I Dolnośląski Festiwal Tajemnic, organizowany przez Ośrodek Badań Historycznych i Krajoznawczych „ProSilesia” we współpracy z Zamkiem Książ w Wałbrzychu, stworzył możliwość poznania tajemnic pracy Medycyny Sądowej. Żadne muzeum oficjalnie nie istnieje  - na co dzień zbiory są dostępne wyłacznie do celów dydaktycznych m.in. dla studentów.

 

 

 
Po muzeum oprowadzali  mgr Agata Thannhaeuser i dr n.med. Łukasz Szleszkowski. To niezwykła kolekcja:przedwojenne preparaty anatomiczne, pętle wisielcze, nietypowa broń, amatorsko wykonane pasy cnoty, narzędzia zbrodni. Na ogół glądają je głównie studenci medycyny i prawa, muzeum prawie nigdy nie otwiera swoich drzwi dla zwiedzających.Przeniesienie kolekcji do zamku Książ było niepowtarzalną okazją do spotkania z kryminalistyką przedwojennego Dolnego Śląska, zbrodnią i medycyną. Ze względu na charakter wystawy, przy jej zwiedzaniu obowiązywał limit wiekowy.

 
 

Jako pierwsi wystawę zobaczyli dziennikarze
 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

tatuaże

 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

pas cnoty
 


 


 


 


 


 


 

Sznur z ludzkich włosów posłużył do samobójstwa mężczyźnie, który wcześniej we wrocławskich tramwajach odcinał kobietom warkocze.
  


 


 


 


 


 


 


 


 mgr Agata Thannhaeuser
 


  
dziennikarze mieli wiele pytań 
inscenizacja miejsca zbrodni

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com