Muzeum Medycyny Sądowej - tajemnice 18+

Muzeum Medycyny Sądowej - tajemnice 18+

Muzeum zostało zainscenizowane na poddaszu Zamku Książ, przy okazji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic

WYŁĄCZNIE DLA OSÓB DOROSŁYCH 18+

materiał archiwalny - obecnie na tej kondygnacji znajdują się pokoje pałacowe, oddane do użytku turystów.

 


 

Muzeum Medycyny Sądowej


I Dolnośląski Festiwal Tajemnic, organizowany przez Ośrodek Badań Historycznych i Krajoznawczych „ProSilesia” we współpracy z Zamkiem Książ w Wałbrzychu, stworzył możliwość poznania tajemnic pracy Medycyny Sądowej. Żadne muzeum oficjalnie nie istnieje  - na co dzień zbiory są dostępne wyłącznie do celów dydaktycznych m.in. dla studentów.

 

 

 
Po muzeum oprowadzali  mgr Agata Thannhaeuser i dr n.med. Łukasz Szleszkowski. To niezwykła kolekcja:przedwojenne preparaty anatomiczne, pętle wisielcze, nietypowa broń, amatorsko wykonane pasy cnoty, narzędzia zbrodni. Na ogół glądają je głównie studenci medycyny i prawa, muzeum prawie nigdy nie otwiera swoich drzwi dla zwiedzających.Przeniesienie kolekcji do zamku Książ było niepowtarzalną okazją do spotkania z kryminalistyką przedwojennego Dolnego Śląska, zbrodnią i medycyną. Ze względu na charakter wystawy, przy jej zwiedzaniu obowiązywał limit wiekowy.

 
 

Jako pierwsi wystawę zobaczyli dziennikarze
 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

tatuaże na fragmentach skóry

 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

pas cnoty
 


 


 


 


 


 


 

Sznur z ludzkich włosów posłużył do samobójstwa mężczyźnie, który wcześniej we wrocławskich tramwajach odcinał kobietom warkocze.
  


 


 


 


 


 


 


 


 mgr Agata Thannhaeuser
 


  
dziennikarze mieli wiele pytań 
inscenizacja miejsca zbrodni

opracowanie &foto

Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com