Wystawa Światowa Expo 2020 Dubai - cały świat w jednym miejscu

Wystawa Światowa Expo 2020 Dubai - cały świat w jednym miejscu

2500 zaangażowanych firm i 1000 wydarzeń przez 6 miesięcy

 

   Expo 2020 w Dubaju potrwa od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku.  Hasło przewodnie wystawy „Connecting Minds, Creating Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” podkreśla wyzwania dzisiejszego świata w sferze gospodarczej oraz fakt znaczenia współpracy międzynarodowej i otwartości na nowe rynki. Expo 2020 będzie też pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów przejdzie do historii jako największe.


   1.10.2021r. nastąpiło otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa jest niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej Polski na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny. Hasło przewodnie polskiej prezentacji: „Poland. Creativity inspired by nature”

 

 water cascades waterfall waves 4

 

 

Już ponad pół miliona gości z całego świata odwiedziło Pawilon Polski na Expo 2020 Dubai.

1 października 2021 roku Polska uroczyście zainaugurowała swoją obecność na Expo 2020 Dubai. W trakcie trzech miesięcy od otwarcia Pawilonu Polski odbyło się wiele wydarzeń promujących polską kulturę, gospodarkę i potencjał biznesowy firm. Kulminacyjnymi momentami były Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze i Dzień Polski.

Pawilon Polski stał się miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i biznesowych – odbyło się w nim m.in.:

  • 9 wystaw czasowych polskich instytucji i regionów, którym towarzyszyły warsztaty tematyczne, dyskusje i prezentacje,
  • 6 seminariów biznesowych, w których wzięło udział ponad 300 uczestników,
  • 540 recitali chopinowskich,
  • 180 warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. 

Zespół Expo 2020 Dubai

 

 

 

 

Ciekawostki związane z Expo


Wynalazki Expo: telefon, rentgen, telewizja, telefon komórkowy, hamburgery


Współczesne symbole architektury: most Vasco da Gamy w Lizbonie, Wieża Eiffla w Paryżu, Statua Wolności w Nowym Jorku, Atomium w Brukseli

 

 

G1NdLP86 expo2020.jpg 1

 

 

Polska planuje wykorzystać swój udział i kompleksowo wypromować potencjał gospodarczy i polskich przedsiębiorców. Właśnie dlatego PAIH – we współpracy z wieloma instytucjami – przygotowała specjalny program gospodarczy dla przedsiębiorców. Składa się on z licznych narzędzi wsparcia, skierowanych do polskich firm, które chcą się rozwijać, korzystając z udziału Polski w Expo 2020. Jednym z nich jest Program Partnerski. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w całej historii udziału Polski w Wystawach Światowych, które daje przedsiębiorcom możliwość promocji oraz wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej. Kolejną inicjatywą w ramach programu gospodarczego jest możliwość pozyskania środków w ramach koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu Go to Brand. Dzięki temu programowi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe na promocję marek produktowych, między innymi podczas Expo 2020. Ważnymi inicjatywami są także seminaria biznesowe w Pawilonie Polski, które zaprezentują zagranicznym inwestorom polski sektor usług i technologii. Z kolei webinaria eksperckie poszerzą wiedzę przedsiębiorców na temat warunków ekspansji zagranicznej na rynki krajów Zatoki Perskiej i Afryki.

 

the expo 2020 dubai saudi arabia pavilion in the opportunity district pavilions opportunity expo 2020 dubai stirworld 191029065106

EXPO 2020 Dubai Saudi Arabia pavilion opportunity district

 

 

Wystawy Światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Ich historia sięga aż 1751 roku. Na początku były przede wszystkim forum do dzielenia się wiedzą oraz osiągnięciami naukowymi. Potem stały się też miejscem wspólnej debaty światowej na temat rozwoju technologii i radzenia sobie z globalnymi problemami. Expo 2020 Dubai będzie wyjątkowe z wielu powodów. Jeden z nich wiąże się ze zmianą terminu wydarzenia przez Międzynarodowe Biuro Wystaw w Paryżu z powodu pandemii COVID-19. Expo 2020 przełożono na nowy termin od 1 października 2021 do 31 marca 2022 r, pozostawiając jednak wcześniejszą nazwę. Będzie to pierwsza Wystawa Światowa zorganizowana w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Wedle szacunków organizatorów Expo przyciągnie 18 milionów gości – od delegacji państwowych na najwyższym szczeblu, przez biznesmenów poszukujących nowych kontraktów, aż po turystów i rodziny z dziećmi – stając się największym show w historii porównywalnym pod względem rozmachu z mistrzostwami świata w piłce nożnej czy igrzyskami olimpijskimi.

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates 20

 


Miejscem wystawy będzie Pawilon Polski o powierzchni ponad 2000 m2 z charakterystyczną drewnianą fasadą oraz rzeźbą kinetyczną symbolizującą stado ptaków, a także spektakularnym elementem ekspozycji – artystyczną instalacją multimedialną „Polski Stół”. Przez kolejne sześć miesięcy na Expo 2020 odbędzie się blisko 1000 różnego rodzaju wydarzeń, z których najważniejsze to: Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze. W programie gospodarczym, złożonym z kilkunastu różnych inicjatyw, weźmie udział łącznie blisko 2500 polskich firm.

Pawilon Polski – wielowątkowa opowieść o polskiej naturze, kreatywności, innowacyjności Areną prezentacji naszego kraju będzie Pawilon Polski. Ta nowoczesna i interaktywna ekspozycja prezentuje uniwersalną opowieść o sukcesach gospodarczych naszego kraju, a także przybliża odwiedzającym kulturę, walory naturalne oraz ciekawe destynacje turystyczne. W ramach ekspozycji multimedialnej zaprezentowanych zostanie blisko 200 podmiotów reprezentujących branże z największym potencjałem eksportowym na rynkach Bliskiego Wschodu. Polscy przedsiębiorcy będą nawiązywać kontakt z potencjalnymi klientami i odbywać w przestrzeni Pawilonu spotkania biznesowe.

Polski Pawilon budzi duże zainteresowanie przed Wystawą Światową. Został wyróżniony przez „The National” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako jeden z 17 najlepszych pawilonów na Expo.

 

Pawilon Polski Dubai Expo 2020 Zjednoczone Emiraty Arabskie 1

 

Przez 6 miesięcy Pawilon Polski będzie centrum blisko 1000 wydarzeń o charakterze gospodarczym, kulturalnym, naukowym, kulinarnym i technologicznym. Odbędą się także występy aktorskie i akrobatyczne, warsztaty dla dzieci i pokazy mody. Najważniejszymi momentami dla Polski, oprócz otwarcia Pawilonu, będą: Narodowy Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze i Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze. Na Wystawie Światowej obchodzić będziemy też w sposób szczególny: Dzień Niepodległości z koncertem chopinowskim, Festiwal Świąt Bożego Narodzenia, Dzień Dziecka i Dzień Kobiet.

Ponadto Pawilon Polski będzie od października 2021 do marca 2022 jednym z niewielu miejsc na Expo 2020 ze zmieniającymi się wystawami polskich regionów i instytucji, dla których przewidziano specjalną sekcję w strefie wystaw czasowych.

W RDubaju na otwarciu EXPO 2020  mogłem gościć dzięki uprzejmości PLL LOT. Od początku października 2021r PLL LOT oferuje bezpośrednie połączenia między Warszawą a Dubajem. Lot trwa ok 6 godzin, a rejsy realizowane są trzy razy w tygodniu. https://www.lot.com/pl/pl/

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates 8

 

 

Interaktywna mapa terenu Expo znajduje się tutaj:


https://www.expo2020dubai.com/en/plan-your-visit/expo-map

 

Mapa terenu Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju

 


 Expo 2020 Dubai

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates 22

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates Germany Camp 15

German pavilion expo dubai

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 10

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 17

UAE_Pavillion_15_Pascall_Watson

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates 41

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates Pakistan

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates 3

 

 

Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates Egypt

 

 

 Dubai Expo 2020 United Arab Emirates USA camp 4

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates Palestine 2

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates camp 6

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates Kazakhstan camp 2

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates DP World 3

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 50

 

 

 Dubai Expo 2020 in Dubai United Arab Emirates France

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 21

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 35

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates 47

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates Korea 2

 

 

Dubai Expo 2020 United Arab Emirates Italia camp 6

 

foto: Albin Marciniak

 

#EXPO2020 #DubaiEXPO2020 #ZEA

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com