Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA

Wizyta na Farmie Pereł w Ras al Khaimah w ZEA

 

    Wybierając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wizyta nie musi ograniczać się do zwiedzania Dubaju. Siódme najczęściej odwiedzane miasto świata przyciąga oczywiście swoimi budowlami z Burj Khalifa na czele. Tańczące fontanny czy Dubai Mall będący najdroższym domem towarowym świata także ma swoich zwolenników. Jednak na wybrzeżu Zatoki Perskiej jest znacznie więcej miejsc które warto zobaczyć. Zjazd najdłuższą tyrolką na świecie - Zipline Jebel Jais w Ras al Khaimah w górach przy granicy z Omanem, nieco niżej przygoda w parku odkrywców Bear Grylls czy też wizyta na Farmie Pereł w Ras al Khaimah i poznanie powstawania i połowu tych drogich kuleczek.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 17

 

Wycieczka po farmie Suwaidi Pearl to wyjątkowa okazja, aby odkryć historyczną i kulturową podróż regionalnego przemysłu perłowego oraz dowiedzieć się o ewolucji arabskiej perły i spuściźnie, która doprowadziła do tego, że stała się jednym z najbardziej poszukiwanych klejnotów na świecie.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 25 

 

Połowy pereł były niegdyś głównym źródłem dochodu dla większości mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich i były ściśle wplecione w kulturę ZEA, która sięga wstecz około 7000 lat. To właśnie perły były przed odkryciem ropy naftowej, największym bogactwem Zatoki Perskiej, której ciepłe, płytkie wody wydały niektóre z najpiękniejszych okazów na świecie. Gdy na początku XX wieku Japończycy odkryli, jak tworzyć sztuczne perły, praktyka połowu pereł naturalnie zmalała. Z powodu odkrycia ropy naftowej w Zatoce Perskiej w połowie XX wieku, miejsca pracy w przemyśle naftowym szybko przejęły pozycję najbardziej popularnego zawodu w regionie.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 18

 

Połowy pereł były praktykowane tylko przez część roku, od kwietnia do września. W tych miesiącach woda była wystarczająco ciepła dla poławiaczy, aby bezpiecznie nurkować. Ich łodzie, które do dziś można spotkać w Emiratach Arabskich, zwane dhow to drewniane łajby z trójkątnym żaglem. Najważniejszymi członkami załogi byli sam nurek i Al Saib, żeglarz odpowiedzialny za wyciągnięcie go z powrotem na powierzchnię.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 12

 

O poławiaczach pereł można dowiedzieć się wiele odwiedzając muzeum narodowe w Dubaju, w Ras al Khaimah czy Heritage Village w Abu Dhabi. Zbiory przedstawiają życie nurków i żeglarzy, wystawiają kolekcję przyrządów i narzędzi używanych do połowu i transportu cennego towaru jakim były perły.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 9

 

Turystów spędzających wakacje w Ras al Khaimah czeka dodatkowa, unikalna okazja odwiedzenia farmy pereł, gdzie można zapoznać się z tradycją połowu pereł oraz doświadczyć odkrycia perły w otwieranej ostrydze, zobaczyć jak rosną ostrygi w koloniach podwodnych, a obok brodzące stada flamingów. Na miejscu można zakupić także same perły powstające tuż obok, lub spędzić trochę czasu na górnym pokładzie popijając herbatę.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 11

 

Suwaidi Pearls Farm Tour znajduje się w okolicy Al Rams w Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Farma Pereł znajduje się na morzu w pływającej konstrukcji zwanej Pontoon. Otwarte przez cały dzień, siedem dni w tygodniu. Zwiedzanie i pokazy mogą trwać od minimum 2 godzin do maksymalnie 4 godzin.

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 1

 

 

sobota – czwartek:

Poranna wycieczka rozpoczyna się o 9:30
Wycieczka popołudniowa rozpoczyna się o godzinie 12:00
Późnym popołudniem wycieczka rozpoczyna się o 14:30

piątek:

Poranna wycieczka rozpoczyna się o 9:30
Wycieczka popołudniowa zaczyna się o 14.00
Wieczorna wycieczka zaczyna się o godzinie 16.00

 

Główne atrakcje zwiedzania Farmy Pereł Suwaidi w Ras al-Chajma

  • Otwieranie ostrygi w poszukiwaniu perły
  • Rejs łódką przez las namorzynowy - mangrowy
  • Historia połowu pereł w Emiratach Arabskich

 

Pełny program wycieczki i zwiedzania farmy pereł: https://suwaidipearls.ae/products/

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 3

 

Na farmie pereł mogłem gościć dzięki uprzejmości PLL LOT. Od początku października 2021r powróciły bezpośrednie połączenia między Warszawą a Dubajem. Lot trwa ok 6 godzin, a rejsy realizowane są trzy razy w tygodniu. https://www.lot.com/pl/pl/

 

Albin Marciniak

 

 

Płyniemy na farmę pereł a tuż obok stada flamingów:

 

 

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 6

 

Kalendarz połowu małż

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 7

 

Obciążenie zakładane na nogę nurkującego poławiacza pereł

 

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 2

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 4

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 8

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 20

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 19

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 22

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 13

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 23

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 5

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 10

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 21

 

 

Farma Pereł w Ras al Khaimah w ZEA 14

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com