Obóz Bear Grylls Explorer Camp w górach Jebel Jais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Obóz Bear Grylls Explorer Camp w górach Jebel Jais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Bear Grylls Explorers Camp

Jebel Jais - Ras al Khaimah - Zjednoczone Emiraty Arabskie

  Jeden z siedmiu i uważany za najciekawszy emirat, poza wysokiej klasy hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi, oferuje także coś dla lubiących wyzwania. ZEA to rozległe pustynie, ale także surowe góry które od kilku lat są zagospodarowywane pod turystów z całego świata. To tutaj zbudowana została najdłuższa tyrolka na świecie, jeden z najdłuższych torów saneczkowych, a także poprowadzony jest jeden z najtrudniejszych szlaków górskich. Na tym szlaku organizowany jest Higlander - kilkudniowy marsz w ekstremalnych warunkach. Także tutaj zbudowany został obóz przetrwania, gdzie swój początek ma szlak górski w jednym z 10 najbardziej suchych regionów świata.

 

 

Obóz założony przez brytyjskiego komandosa  Edwarda Michaela znanego jako Bear Grylls

Bear Grylls Explorers Camp znajduje się w górzystym północnym emiracie – Ras al-Chajmie. Każdy eksplorator-instruktor jest wysoko wykwalifikowany i wyszkolony w technikach przetrwania praktykowanych przez znanego na całym świecie Beara Gryllsa, Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE). Podczas pobytu w obozie Beara w Ras al-Chajmie, jego zespół nauczy kluczowych umiejętności, technik i postaw niezbędnych do przetrwania w dzikich partiach gór i na pustyni.
Bear Grylls Explorers Camp został zaprojektowany z myślą o amatorach i nie wymaga żadnych umiejętności w zakresie biwakowania. Obóz położony jest w dolinie pośród gór Dżabal al-Dżajs w Ras al-Chajmie. Proste kontenery mieszkalne zapewniają surowe ale jednocześnie komfortowe warunki podczas wyjątkowego pobytu w obozie wśród natury.

 

 

Obóz Bear Grylls Explorer Camp w górach Jebel Jais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to obóz ekstremalnych technik przetrwania w naturalnym centrum przygód na Bliskim Wschodzie. Proste kontenery samochodowe przerobione na mieszkalne. Całość wkomponowana w wąwozie, pomiędzy skalnymi urwiskami. 

 

 

Góry Al-Hadżar w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z najwyższym szczytem Jebel Jais (1934 m n.p.m.) to sama skała i absolutnym brakiem wody. Deszcze padają tutaj zaledwie kilka razy w roku a ZEA to jeden z 10 najbardziej suchych krajów świata. Do 2018 r. czyli do uruchomienia Najdłuższej Tyrolki Świata, ten rejon był praktycznie niedostępny. Wraz z budową wyjątkowej atrakcji zaczęto budować drogi. To pozwoliło przyciągnąć nie tylko mieszkańców kraju ale i turystów z zagranicy. Następstwem było także wytyczenie szlaków i zorganizowanie wyjątkowego marszu górskiego czyli Highlandera - najtrudniejszej edycji z kilkunastu jakie organizowane są na całym świecie.

 

 

Zakwaterowanie w obozie badaczy Bear Grylls

Obóz badaczy Bear Grylls został zaprojektowany z myślą o nowicjuszach i nie wymaga żadnych umiejętności biwakowania. Obóz położony jest w zapierającej dech w piersiach okolicy pośród gór Jebel Jais w Ras Al Khaimah. Te proste domki zapewniają podstawowe wygody, jednocześnie dając możliwość wyjątkowych doświadczeniem obozu na świeżym powietrzu w surowym klimacie.

 

 

Bear Grylls i jego starannie wybrany zespół ekspertów ds. przetrwania stworzyli kolekcję przeżyć survivalowych w wysokich górach Jebel Jais w Ras Al Khaimah. Lokalny zespół opracował różne wyzwania, korzystając z wypróbowanych i przetestowanych metod i technik dynamicznego przetrwania firmy Bear, które były transmitowane w telewizji na całym świecie, oglądane przez miliardy i praktykowane przez nielicznych. To świetna okazja by doświadczyć bliskiego kontaktu z surową naturą i spróbować podnieść granice swoich możliwości.

 

 

Bear Grylls Explorers Camp Jebel Jais 

Ras al Khaimah - Zjednoczone Emiraty Arabskie

https://visitrasalkhaimah.com/discover/activities/bear-grylls-explorers-camp/

 

 

Jak zapewniają organizatorzy:

Obóz Bear Grylls Explorer Camp położony jest w samym sercu gór Jebel Jais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bear Grylls i jego zespół uwolnią twojego zapomnianego dzikiego ducha, gdy odkryjesz ukryty kompas i naturalne umiejętności przetrwania.
 
Przetrwanie zależy od nastawienia. Obóz Ras Al Khaimah jest dynamiczny i oferuje wrażenia, których nigdy nie zapomnisz. Łączy w sobie najlepsze pierwotne i współczesne umiejętności przetrwania w dziczy, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez cenione siły brytyjskie.

 

 

Jeśli jesteś inspirującym poszukiwaczem przygód, lubisz dawać sobie radę i chcesz nauczyć się trudnych technik przetrwania od starannie wybranych instruktorów Beara, obóz odkrywców Ras Al Khaimah oferuje wyjątkowe wyzwania, które wystawią na próbę Ciebie, Twoją rodzinę lub Twój zespół.

 

 

Celem obozu jest nauka i wprowadzenie w różne techniki przetrwania Beara w trudnych terenach na pustyni i w górskich krajobrazach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Instruktorzy mogą także przygotować indywidualne wyzwania dla grup.

W miarę wolnych terminów, możliwe jest także skorzystanie z obozu jako zakwaterowanie, dla planujących samodzielne wędrówki w tych dzikich i surowych górach. Pamiętać jednak należy, że to teren bardzo surowy, bez zieleni i źródeł wody na trasie. Dostęp do wody możliwy jest wyłącznie w miejscach zorganizowanych przez człowieka. Wielokilometrowe szlaki wymagają zabrania do plecaka wszystkiego co jest potrzebne do przetrwania.

 

wnętrze i wyposażenie kontenera mieszkalnego

 

Czego oczekiwać w trakcie pobytu na szkoleniu?

Organizator zapewnia zakwaterowanie na dzikim obozie, kolację w stylu obozowym, śniadanie i wybrane elementy wyposażenia podczas  kursu. Po ukończeniu kursu otrzymasz odznakę Bear Grylls Explorers Camp, "komin" na szyję i certyfikat. Należy pamiętać, że wszystkie działania w terenie są zależne od pogody.

 

 

Na terenie obozu jest prąd i woda a w pawilonie recepcyjnym jest możliwość zakupu kilku rodzai napojów. Obok kontenerów mieszkalnych jest możliwość rozpalenia ogniska czy grilla. Nie ma natomiast żadnych sklepów czy baru z jedzeniem. Całość należy zapewnić sobie indywidualnie.

 

 

Highlander

Ekstremalny marsz w górach Al-Hadżar w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ze startem w Bear Grylls Explorers Camp

 

Tuż po wyjściu na trasę z Bear Grylls Explorers Camp. Jeszcze jest radość i energia.

 

 

 

Ras Al Khajmah czyli najpiękniejszy Emirat ZEA

 

Ras Al Khajmah czyli najpiekniejszy Emirat ZEA
 

 

 

Najdłuższa tyrolka na świecie

Zipline Jebel Jais w regionie Ras al Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Najdłuższa tyrolka na świecie, Zipline Jebel Jais in Ras al Khaimah, ZEA

 

 

autor w bazie

 

opracowanie i foto: Albin Marciniak

 

@beargryllscamp
#BearGryllsExplorersCamp #BearGrylls #NeverGiveUp #VisitJebelJais #SurvivalSkills #Adventure #Camping #Explore #RAK #ViaFerrata #RopesCourse #Abseiling #Hiking #Campfire #GetOutdoors #RockClimbing #WeekendGetAway #WarriorGroup #warriorgroupexperience

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com