Buty AKU Mio Surround GTX

Buty AKU Mio Surround GTX

 

    Według opisu producenta są to buty na niezbyt wymagające piesze wycieczki. Z tym się zgodzę, ale dodam że buty sprawdziły się także na dłuższych wędrówkach górskich jako tzw. podejściówki. Sprawdziły się także, co mnie miło zaskoczyło, na dłuższej wycieczce rowerowej w wymagającym, górzystym terenie. Pomijam że sprawdzają się także w codziennym użytkowaniu w cyklu miejskim, bo głównie chodziło mi o dobór odpowiednich butów "podejściowych". Tajemniczo brzmiące oznaczenie Mio Surround GTX, które nie każdy musi rozumieć, ale ważne że to działa. Działa o tyle, że nawet po całodziennym wysiłku stopa pozostawała sucha,co przy innych butach nie zaznałem od wielu lat. Mogę także śmiało stwierdzić, że budowa podeszwy nie powoduje zmęczenia stopy nawet przy wielogodzinnym marszu czy jeździe na rowerze. Podeszwa ugina się na wysokości śródstopia, ale pozostałe obszary są usztywnione, podobnie jak sztywna jest podeszwa poprzecznie na całej powierzchni. Możliwość wiązania dwustrefowo, pozwala dobrać wiązanie odpowiednio do danej sytuacji, czyli inaczej na podejściu a inaczej na zejściu. Taki sposób wiązania zapewne nie jest znany wszystkim, a już na pewno nie tym którzy narzekają na obtarcia czy bąble, zwalając winę na źle dobrane buty. Przy tym modelu AKU mogę powiedzieć że jest to but prawie idealny. Prawie, bo cena nie jest zbyt atrakcyjna. Ale jak miłość wymaga poświęceń, tak jakość wymaga ceny. Dla oszczędnych pozostaje plac targowy i jednorazówki za 50 zł. :-)

specyfikacja producenta:

 

Aku Mio Surround Gtx to lekkie, wygodne buty hikingowe przeznaczone na niezbyt wymagajace piesze wycieczki, wypady w plener itp.
 
Cholewka wykonana jest skóry zamszowej oraz oddychającej siateczki Air Mesh, a dzięki zastosowanej membranie Gore-Tex® Surround obuwie posiada zdolność do oddychania nie tylko w strefie cholewki, ale także od podeszwy.
Zastosowana podeszwa Vibram® s864 Megagrip z wielokierunkowym bieżnikiem zapewnia dobry kontakt z podłożem, a gumowe wzmocnienia noska chronią palce przed urazami, a buty przed uszkodzeniem.
Mio to uniwersalny model, który nadaje się na miasto, na letnie wycieczki, czy na spacer do parku. Niska waga, wygodna miękka konstrukcja zapewnia komfortowe korzystanie w codziennym, miejskim użytku.
 
 
Mio - wygoda to podstawa.
 
  • atrakcyjny wygląd
  • lekkie i wygodne
  • gumowe wzmocnienia czubków
  • nieprzemakalne - membrana Gore-Tex® Surround
  • amortyzacja: IMS
  • twardość: miękkie 1.5mm Nylon + Die Cut Eva
  • wkładka: Eva
  • waga: 400 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Cholewka: Zamsz, siatka air mesh
Membrana: Gore-Tex® Surround
Podeszwa: VIBRAM® s864 MEGAGRIP
 
 

 
w terenie
 

 

 

na rowerze

 

 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com