Objazdówka po Europie w dł. weekend majowy 2013

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7915 przez ruks
Jak możesz to zerknij czy masz jakiś przewodnik, warto byłoby przejrzeć go wcześniej bo Szwajcarii nie znam ani trochę i nie wiem co tam ciekawego mają :P Pasowałoby zaplanować tak żeby połączyć zwiedzanie miast z przejazdami przez te ciekawsze przełęcze i można by się pokusić o jakiś jednodniowy treking po Alpach. Po drodze bądź wracając można rzucić okiem na Monachium, zamek neuschwanstein (Fussen), Passau czy Innsbruck.
Z tego co widzę na necie to paszport nie jest potrzebny ani do "CH" ani do "FL", mam nadzieję że to aktualne info bo mnie się kończy ważność w lipcu a w pewnych krajach musi być ważny co najmniej kilka miesięcy od daty podróży :unsure:
Czy moglibyśmy zająć z koleżanką 2 miejsca w namiocie? :) Sprzęt do gotowania też posiadam www.leroymerlin.pl/hydraulika/akcesoria-...-sa,p70708,l657.html ale chyba ta Twoja byłaby poręczniejsza ;) a i tak trzeba będzie skosztować tamtejszych przysmaków. Co do miejsc noclegowych musisz coś pomóc szukać bo ja w biwakowaniu nie mam żadnego doświadczenia. Ze względu na objazdowy charakter z pewnością dłużej niż 2 dni nie będzie sensu zostawać w jednym miejscu, chociaż to jeszcze wyjdzie przy ustalaniu szczegółowej trasy.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7905 przez Albin
Ruks, z zakupem przewodnika wstrzymaj się bo może znajdą się odpowiednie :laugh:
Myślę że jeden komplet czyli Twoje auto i 4 osoby można przyjąć że już jest gotowy. Wiedeń "robię" w ostatni weekend marca więc co do kierunku jazdy zgodzę się z Tobą. Jadąc od strony Monachium, także jest zdecydowanie ładniejsza panorama na Alpy.
Wyznaczając trasę przejazdu, łatwiej będzie zaplanować zwiedzanie bo i tak wszystkiego nie będziemy w stanie zobaczyć.
Ważnymi punktami na trasie będą miejsca gdzie będziemy mogli biwakować pod namiotami. I to należy brać pod uwagę wyznaczając trasę.
Sprzęt do gotowania Campingaz www.ceneo.pl/2367147 mam do dyspozycji oraz namioty 2 i 4 osobowy przy czym ten 4 osobowy może być bez sypialni i wówczas jest bazowy www.decathlon.pl/namiot-t62-id_8056079.html

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7894 przez ruks
Skoro są już jacyś chętni można myśleć nad trasą :laugh: W rejon Szwajcarii niestety nie ma zbyt dobrego dojazdu a jechać dookoła przez Niemcy uważam za bezsens. Z racji tego że na Słowacji winiety są siedmiodniowe czyli jedna nie starczy na wyjazd i powrót to myślę jednak lepiej pojechać przez Czechy. Co prawda za dużo dobrych dróg nie mają ale jakoś się przebić można a jazda przez Słowację i Austrię też do cudownych nie należy a koszty opłat byłyby wyższe. Poza tym jadąc przez Czechy skorzystamy też z kawałka bezpłatnych autostrad niemieckich w rejonie Monachium.
Co do harmonogramu czasowego zwykle robiłem tak że wyjeżdżałem w piątek na noc po pracy, przez noc przejeżdżałem co się dało plus parę godzin drzemki (w aucie :P ) tak aby mieć już niemal całą sobotę na zwiedzanie i dopiero jakiś solidniejszy nocleg z soboty na niedzielę. Jeśli chodzi o powrót to znowu zwiedzanie do niedzieli do popołudnia a powrót w nocy na poniedziałek (pasażerowie mogą spać). W ten sposób maxymalnie można wydłużyć czas na zwiedzanie.
Pytanie powstaje co zobaczyć? Ja na pewno chciałbym przejechać przez Stelvio i Simplona, ewentualnie Wielką Przełęcz Św Bernarda, Furkapass czy San Bernardino o ile uda się to jakoś sensownie połączyć. Myślę też że warto odwiedzić Lichtenstein. W weekend może znajdę czas żeby kupić przewodnik to wtedy coś pouzupełniam odnośnie atrakcji ale oczywiście czekam też na propozycje ;) ,

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7856 przez Albin
Ja na pewno także jestem chętny na objazdówkę dookoła Alp.
Dysponuję dużym 4 osobowym i 2 osobowym namiotem i sprzętem biwakowym.
Do auta mogę się wstępnie pisać.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7855 przez ruks
Narazie chyba nie ma za wielu chętnych. Ja plus znajoma na pewno gdzieś się wybieramy. Plan jeszcze na 100% nie ustalony ale może być Szwajcaria :) Jak będzie chwila wolnego czasu to pomyślę nad atrakcjami i napiszę jakiś wstępny plan. Samochód mamy więc są w nim 2 miejsca wolne, ewentualnie nawet 4 bo możemy pożyczyć 7-mio osobową Zafirę

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7768 przez kajam78
Hej B) Zastanawiam sie, czy bylyby jeszcz dwa wolne miejsca? Nie wiem ile juz jest osob chetnych i iile aut (moje jest unieruchomione na jakis czas, jakby sie zdazylo naprawic to napisze)
Pozdawiam!
Kaja

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.511 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com