Objazdówka po Europie w dł. weekend majowy 2013

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7743 przez ruks
Co prawda planowałem jechać na Rumunię ale chyba się skuszę na wyprawę z Wami tylko będę musiał jakiś namiot skombinować :woohoo: Oby było wystarczająco ciepło na nocowanie pod namiotem. W zasadzie można by zaliczyć też jakiś szlak gdyby mieć dobrą mapę.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7661 przez Albin
Alpy głównie jako panoramy bez ataków na szczyty a zdecydowanie zabytki, miasta i miasteczka do zwiedzania. Jadąc przełęczami także będziemy bardzo blisko tych magicznych widoków na góry.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7659 przez ruks
Szwajcaria, Włochy? Tylko i wyłącznie chodzenie po górach czy też coś po miastach pozwiedzać?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7626 przez zkarola
Jestem jak najbardziej za! Paryż lepiej odłożyć na inny czas, a tutaj na łonie przyrody i w namiotach zobaczyć co się da

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7625 przez Albin
Ekonomia jednak bywa czasami słuszna :laugh:
Paryż można oblecieć weekendowo tanimi lotami za 100 zł więc skupiamy się na objazdówce w rejonie Alp.
Zdecydowanie tańsza opcja i ponad 2 tys km zaoszczędzone. Opłaca się więc pojechać także autami osobowymi po 4 osoby.

Czyli Obieramy kierunek ALPY z noclegami w dolinach i campingach pod namiotami .
Reszta do omówienia i czekamy na Wasze sugestie.
2-3 auta wystarczą by nie robić kawalkady i nadmiernego zamieszania.

Na dyskusje nadszedł czas :laugh:

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7500 przez Highti
Fajnie, że jeszcze można się załapać :) Mam nadzieję, że mi się to uda, bo już od dawna myślałem o podobnej podróży. Chodzi za mną jeszcze wypad w Alpy i przejażdżka Koleją Lodowcową. Jak dziś sprawdzałem, to wypad na 3 dni wyniósłby OK. 1500zł jak by kogoś interesowało. Trasa pociągu z St Moritz do Zermatt.
Wracając do wypadu majowego, ja także odpuściłbym Pragę, bo to rzut beretem i można zrobić ją solo lub z jakimś innym miastem. Widziałem, że droga powrotna wiedzie tuż obok Triestu, a słyszałem, że ładne miasto, więc być może można by było tam zajechać.
W Paryżu byłem i jesli chciało by się go porządnie zwiedzić, mam na myśli zobaczyć wszystkie znane zabytki i wejść np. do Luvru, czy katedry Notre-Dame to potrzeba 3 dni. Ja byłem 2 dni i praktycznie poza wieżą Eiffla nigdzie nie wchodziliśmy, bo nie było czasu. No z wyjątkiem jeszcze Bazylijki Sacré-Cœur oraz stadionu Stade de France. Z drugiej strony byłem w czasie Taize w Paryżu i było tam mnóstwo ludzi i kolejki niemiłosierne. Przez te 2 dni byliśmy w prawie każdym znanym miejscu w Paryżu, ale nogi wchodziły w tyłek :) Myślę, że 3 dni są optymalne na Paryż, ale nie wiem, jak by się to miało do pozostałych miejsc.
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Highti od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.614 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com