Czyste Góry, Czyste Szlaki

Diabelski weekend czyli Babia Góra i wschód Słońca

  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #5778 przez
Meteor napisał:

Ja już mam pełne auto, czyli 4 turystki i ja, a idziemy chyba najdłuższym szlakiem ze słowackiej strony na Cyl, potem na Diablaka :)

Nas jest już 5 osób, a może jeszcze przybyć. W zależności od ilości jedziemy 1 lub 2 samochodami. Planowana trasa: przełęcz Krowiarki, niebieski szlak obok Mokrego Stawku, Perć Przyrodników (zielony szlak na Sokolicę) i dalej przez Kępę, Gówniak na Diablak. Po zachodzie słońca zejście przez Bronę do schroniska Markowe Szczawiny (opcja nocowania na szczycie nie cieszy się jednak zbytnią popularnością), a rano - w zależności od stanu fizyczno-psychicznego - podróż na wschód słońca.
Opcja dla bardziej zaspanych:
około 35 min ze schroniska na Cyl i dokumentowanie Śródziemian wschodzących na Diablaku. :-)
Potem można zejść z powrotem i dospać niedospane.
Po południu można spacerkiem wrócić na Krowiarki płajem, lub bardziej wytrwali mogą Percią Akademików ponownie wejść na Diablak i grzbietem dotrzeć do samochodów.
Gdzie odbieramy worki?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #5751 przez
Nie biorę co prawda namiotu, ale statyw wezmę :)
A dziewczyny na pewno po takiej pięknej zapowiedzi coś mi dorzucą abym nie miał za lekko :P

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5745 przez zkarola
pewnie wszystkie wiedzą, a jak nie to się właśnie dowiedzą:D że duży plecak nosisz i że wrzucą co nieco do niego ;)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #5744 przez
Zapowiada się naprawdę spora ekipa "śródziemian" na szczycie o wschodzie Słońca :)
Na poprzednim wschodzie Słońca (3 lata temu), na Babiej było chyba ok. 8-9 osób, więc myślę, że teraz będzie i ze dwa razy tyle !!
Ja już mam pełne auto, czyli 4 turystki i ja, a idziemy chyba najdłuższym szlakiem ze słowackiej strony na Cyl, potem na Diablaka :)
Dziś jadę kupić większą kartę pamięci do aparatu (8 GB), co by nie musieć kasować zdjęć na szczycie :)
Ostatnia11 lata 10 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5740 przez zkarola
mój śpiwór, karimata i aparat już czekają !

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #5738 przez
Widzę, że nieśmiertelna czapa śniegowa pod Beskidenverein jak zwykle na miejscu.

admin napisał:

Dojście z Polany Krowiarki na Sokolicę jest możliwe szlakiem niebieskim (Górny Płaj), a potem szlakiem zielonym (Perć Przyrodników).

Przepraszam za brak cytatu. Na szybko wrzucałem.

Swoją drogą wygląda na to, że nie będzie innej możliwości jak tylko wreszcie zaliczyć jedyny, jeszcze nie przedeptany przeze mnie szlak na Babiej. :-)
Czyli kurs na Perć Przyrodników!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.541 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com