Czyste Góry, Czyste Szlaki

Akcja sprzątania Fortów w Krakowie

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8399 przez TaPtica
Ja również Wam dziękuję za wspólny i pożytecznie spędzony czas.

Mam nadzieję, że śmieci zostaną wywiezione chyżo, zanim zostaną rozgrzebane. Po sąsiedzku będę ziorać swoim kaprawym oczkiem.

Coraz bardziej podoba mi się ta akcja! Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie doprowadzić kolejne forty do względnego porządku.

Do miłego zobaczenia kolejną razą!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #8398 przez blue mariner
Zgadzam się z Kolegami. Było bardzo miło i pożytecznie.

A dzięki sprzątaniu fortu także i na takie widoki udało nam się załapać :laugh:


Przepraszam za taki mały off topic, ale to naprawdę zdjęcie także z dzisiaj.

Za chwilę pewnie pojawi się zasadnicza fotorelacja.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników kolejnego, fortecznego eko-pikniku i do zobaczenia na następnym.

Edit:
Fotorelacja pojawiła się w tak zwanym międzyczasie - Karolino byłaś szybsza niż moja obsługa klawiatury :cheer: - a moje zdjęcie się niestety nie wkleiło :(
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: blue mariner od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #8397 przez zkarola
Sprzątanie Fortu Borek zaskoczyło nas ilością śmieci. Tym razem wykorzystaliśmy 200 worków Jana Niezbędnego + większe gabarytowo rzeczy typu materace, fragmenty telewizora, które nie mieściły się w workach. Przegląd śmieci możnaby długo opisywać, począwszy od całych niewykorzystanych opakowań jz jogurtami, szynkami, kawami, cukrami i innymi rzeczami spożywczymi, po buty, stosy gazet, druty, strzykawkę z igłą... nie wspominając o gigantycznych ilościach puszek i butelek...

Fotorelacja ze sprzątania:

porażająca ilość śmieci







w koło miło i przyjemnie, gdyby nie śmieci












na osłodę po trudach pracy pyszne babeczki Gosi, pyszne, cudowne. dziękujemy Gosi:)


Gosia pracowała jakby miała zamontowane baterie, nawet aparat nie zdążył jej uchwycić











niczym w dżungli... Barszczu Sosnowskiego. Uważaliśmy żeby nie dotykać




oczyszczone już miejsce ogniskowe




a dookoła cisza i spokój, pomimo ruchliwej drogi w bliskim sąsiedztwie
















Ślady po zabawach paintballowców




wesoła ekipa 'workowców'


chwila przerwy i wracamy do sprzątania












myjemy rączki


opuszczamy czysty już fort


a śmieci jak widać...






dzielna ekipa


Do zobaczenia na następnym Forcie

Tym razem worków Jana Niezbędnego nie zabrakło :laugh:
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8396 przez Piekary
Niesamowity Fort, dwa piętra, podziemne korytarze, sztolnie, studnie, szyby wind amunicyjnych istny labiryt. Czas miło i pożytecznie spędzony, pozdrawiam ekipę, ci co nie byli zachęcam do do przyłączenia i popierania akcji.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8395 przez marek.s
było warto, setki worków, sprzątanie w fajnym towarzystwie i atmosferze

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #8384 przez TaPtica
Akcja posprzątania fortu Borek (mieszkam tuż koło niego i cholera mnie brała kiedy widziałam poziom jego zaśmiecenia) zaświtała mi w głowie podczas sprzątania Ojcowskiego Parku Narodowego. Od niego mieliśmy klubowo zacząć sprzątanie fortów Twierdzy Kraków, ale Rada Dzielnicy, do której się zwróciłam o pomoc we współorganizacji ostatecznie orzekła, że posprzątają fort. Śmieci faktycznie ubyło (monitorowałam to kilkakrotnie, ostatnio wczoraj), ale jest jeszcze sporo do zrobienia. Fort Borek jest mniejszy niż Prokocim, który sprzątnęliśmy w zeszłą niedzielę, więc spokojnie: jeśli tylko będą chętni to w tym samym dniu zdążymy też posprzątać i fort Jugowice/Łapianka.

Z innej paki:
proponuję uczestnikom wziąć czołówki - się zdadzą do zwiedzania i sprzątania ciemnych fortecznych zakamarków
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: TaPtica od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.686 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com