Maroko - wyjazd klubowy

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4281 przez zkarola
Oo! To może wpadniecie w poniedziałek do Piwnicy pod Baranami o 19.00, wtedy kiedy są slajdowiska, można będzie pogadać na żywo:)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4279 przez Albin
Ja jestem zdecydowany na 100% i także jestem elastyczny co do terminu i trasy. Cmentarzysko statków i przejazd tym słynnym składem plus planowany Fez , Marrakesz, ze 2 noclegi na Saharze i pluskanie w oceanie z bliskim spotkaniem w Atlasie to jest to ...
Myślę że i pozostali zainteresowani wyjazdem podobnie "zmiękną" . Tylko czy aby nie zrobi nam się zbyt duża grupa ? bo łatwiej złapać w tanich liniach kilka biletów niż kilkanaście ...

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4278 przez FILEMON
PS w zasadzie to prosimy o liczenie nas do wyprawy :D

ja już od kilku dni szukam lotów i faktem jest że można dolecieć za mniej niż 400zł :D pytanie tylko na ile jesteście elastyczni ...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4276 przez FILEMON
Cześć :)
Od jakiegoś czasu zbieraliśmy się w sobie... (i zbieraliśmy informacje o Afryce) i zdecydowaliśmy się wyruszyć "Śladami Bocianów" czyli Maroko / Sahara Zachodnia / Mauretania ...

nasz plan był taki :

Maroko / Sahara Zachodnia / Mauretania 2012

Poszukujemy chętnych na wyjazd 'low budget' do wspomnianych krajów w okolicach Lutego - Marca 2012 (termin elastyczny na razie).

Czas trwania - ok 2 tyg

Temperatury - 20-26 C

Budżet - ok1500 - 1600 zł + alkohol ;-) + ew. zakupy (przelot w obie strony to ok 400-600zł już wliczony)

Cel - "liznąć" Afryki, wygrzać tyłki po polskiej zimie, zdobyć najwyższy szczyt Afryki Północnej, poznać ten kawałek świata i nowych ludzi.

Dla kogo? - dla każdego chętnego ;-)

Ja z Filemonem jesteśmy 100% zdecydowani na wyjazd ale zanim zabookujemy dokładne terminy (loty) chcemy wiedzieć czy ktoś ze znajomych nie jest zainteresowany. Więc jeżeli temat jest bliski waszemu sercu to walnie zgłaszajcie uczestnictwo ;-)

Parę słów więcej. Wyjazd typowo "plecakowy" i nastawiony na podróżowanie. W programie wstępnie przewidziane:

-kilka dni plażowania aby od tajać po polskiej zimie

-wejście na Jebel Toubkal 4167 m n.p.m. jednak wymagane są jedynie para nóg, w miarę sprawna umiejętność posługiwania się nimi, przyzwoite buty, kurtka zimowa. Z góry widać podobno i ocean i Saharę en.wikipedia.org/wiki/Toubkal
www.toubkal.one.pl/

-zwiedzając Maroko przemieszczamy się na południe. Następnie przez Saharę Zachodnią do granicy z Mauretanią.o która tylko zahaczamy.

-W Mauretanii przejażdżka życia przez Saharę pociągiem wiozącym rudę żelaza na wybrzeże (wiele osób to praktykuje i to 'na legalu') i jednocześnie najdłuższym składem kolejowym na świecie.

-Po dojechaniu na wybrzeże Mauretanii pociągiem eksplorujemy jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie, cmentarzysko statków w Nouadhibou, robimy zdjęcia, do niektórych da się podejść suchą nogą.
tinyurl.com/73sam7j
g.co/maps/pq52q

-Fajnie też by było wypuścić się na pustynię, ale to już chyba raczej jakaś zorganizowana akcja musi być, żeby się nie skończyło jak w tym dowcipie. "Idą dwa ... przez pustynię...." ;-) Na miejscu na pewno jest masa ofert.

W razie jakichkolwiek pytań/pomysłów/życzeń etc jestem do dyspozycji.

Dla ciekawych:
www.koniecswiata.net/afryka/maroko/karta-kraju/
www.koniecswiata.net/afryka/mauretania/karta-kraju/


Może byśmy się spotkali i jakoś Wasz i nasz plan połączyli (tzn my nie mamy nic przeciwko temu że ktoś jedzie wcześniej/później czy oddziela się w trakcie wyjazdu ... wiemy że sprawdza się to niekiedy lepiej niż forsowanie jednej trasy ;) ... właśnie w ten sposób zwiedzaliśmy w 6 osób Tajlandię, Malezję i Kambodżę ... (relacja do oglądnięcia tu : tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-0371-243e-e28a?ln )

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #4200 przez
wstępnie też jestem zainteresowany, teraz tylko trzeba szukać biletów:D

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4198 przez MagdaR
Cześć!
Macie nowego kandydata! B) Od paru lat sie do tego przymierzam, co prawda chciałam przepłynąć przez Giblartar. Ale jakbyśie znaleźli tani przelot to oczywiście lepiej! :)

Tam jest tak tanio, że nie ma sensu dźwigać - pewnie prawda, ale jak z tą pustynią! Tam chyba tylko pod namiotem!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.541 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com