Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi - konkurs

Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi - konkurs

Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi - konkurs

 

   Po raz drugi Dolny Śląsk zaprasza wszystkich do zwiedzania dolnośląskich podziemi i kolekcjonowania pieczątek z atrakcji na Szlaku. Nagrodami są rower elektryczny ENGWE Engine X oraz bony o wartości 1000zł  do wykorzystania w sklepach sportowych.  Okres trwania konkursu: 1 kwietnia – 31 października 2023.

 

 

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych poszukiwaczy przygód do udziału w konkursie „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi”. To niepowtarzalna okazja, aby połączyć zwiedzanie z możliwością wygrania wyjątkowej nagrody – roweru elektrycznego. Konkurs trwa od 1.04.2023 do 31.10.2023.

Podziemia Dolnego Śląska – zwłaszcza po powrocie legendy o „złotym pociągu” – rozpalają wyobraźnię już nie tylko zdeklarowanych poszukiwaczy skarbów, lecz także każdego miłośnika historii i podróży. Położone w tym rejonie Polski, interesujące podziemne labirynty twierdz i zamków, czy korytarze nieczynnych już kopalni, które w górzystych partiach regionu drążono w zboczach w poszukiwaniu złóż, skrywają jeszcze niejedną tajemnicę i nierozwiązaną zagadkę. Między innymi dlatego wycieczka trasą Szlaku Tajemniczych Podziemi, która obejmuje jedne najciekawsze i najczęściej odwiedzane lokalizacje w województwie, to niesamowita podróż nie tylko w głąb dolnośląskiej ziemi, ale przede wszystkim – poprzez lokalne i fascynujące historie, które czekają na odważnych odkrywców.

 

 

Do udziału w konkursie zapraszają:

(kliknij w zdjęcie by przejść do obszernej relacji z podziemi)
 

1. Kopalnia św. Jan w Krobicy

 

http://szlakpodziemi.pl/wp-content/uploads/2017/04/f6-2.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 

2. Podziemia Zamku Książ

 
Podziemia zamku Ksiaz kompleks RIESE 6
 
 
 
 
 
 
 

 

3. Stara Kopalnia w Wałbrzychu

 

Stara Kopalnia w Wałbrzychu 16

 

 
 
 
 

4. Sztolnie Walimskie

 

Sztolnie Walimskie Kompleks RIESE Dolny Slask 41 Fotor

 
 
 
 

5. Podziemne Miasto Osówka

 

https://lh6.googleusercontent.com/-uEedeQ_c-AA/T-ISvFdnUgI/AAAAAAAANs0/i4PkjnDqgC8/s912/50-DSC_9490.JPG

 

 
 

6. Twierdza Srebrna Góra

 

KazamatyTwierdza Srebrna Gόra 12

 
 
 
 

7. Twierdza Kłodzko

 
Twierdza Kłodzko Podziemia Kazamaty oraz Chodniki Minerskie 16
 
 

 

 

8. Kłodzko – Podziemna Trasa

 

Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku 14

 

 
 

9. Złoty Stok – Kopalnia Złota

 
Kopalnia Złota w Złotym Stoku 18

 

 
 

10. Kopalnia Uranu w Kletnie

 

Kopalnia Uranu Kletno Podziemna Trasa Turystyczna 7

 
NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA W POLSCE
 
 

 NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA

 
 
 

Dolnośląski Szlak Tajemniczych Podziemi zrzesza obecnie dziesięć różnych atrakcji o kilku wspólnych cechach – wszystkie są ciemne, mroczne i arcyciekawe! Przy okazji ich zwiedzania można zdobywać pieczątki na specjalnej ulotce Szlaku Tajemniczych Podziemi. Zebranie wszystkich pieczątek upoważnia do odbioru Certyfikatu Zdobywcy Szlaku Tajemniczych Podziemi, a od 1 kwietnia 2023 roku także do udziału w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Dolnośląską Organizację Turystyczną.
Na zwycięzców tej akcji czekają: rower elektryczny oraz 2 vouchery do wykorzystania w sklepie sportowym o wartości 1000,00 złotych.

 

Co zrobić, aby zawalczyć o nagrodę?

  • Zebrać dziesięć pieczątek na jednej specjalnej ulotce*,
  • przygotować opis wycieczki uwzględniający wizytę w atrakcji na Szlaku Tajemniczych Podziemi,
  • wykonać zdjęcie jednej z dziesięciu atrakcji Szlaku Tajemniczych Podziemi i opatrzone danymi (imię i nazwisko) wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenia konkursowe (opis szlaku i ulotkę Szlaku Tajemniczych Podziemi) wraz z wypełnionym formularzem należy kierować do biura Organizatora na adres:

Dolnośląska Organizacja Turystyczna
ul. Świdnicka 44
50-027 Wrocław

 

Regulaminu Konkursu oraz formularz:

http://szlakpodziemi.pl/konkurs/


*Do zbierania pieczątek służy ulotka Szlaku Tajemniczych Podziemi, która jest bezpłatna, a którą Uczestnik może pobrać ze strony szlakpodziemi.pl (zakładka Certyfikat Zdobywcy Szlaku / Konkurs) lub w punktach Informacji Turystycznej we Wrocławiu: na dworcu Wrocław Główny lub na wrocławskim lotnisku. Ulotka dostępna jest również w biurze DOT przy ulicy Świdnickiej 44 we Wrocławiu bądź u każdego ze Współorganizatorów – pod warunkiem jej dostępności. 

 

Zostań zdobywcą Szlaku Tajemniczych Podziemi!!!

Zbierz pieczątki z 10 obiektów należących do Szlaku, a otrzymasz Certyfikat Zdobywcy Szlaku Tajemniczych Podziemi.

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com