Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Krakowskie Noce 14 - 16 sierpnia 2010
Noc Cracovia Sacra

Pierwsza edycja Nocy Sakralnej odbyła się w 2008 roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia). Zaplanowana jako kolejne przedsięwzięcie z cyklu nocnego odkrywania Krakowa, tym razem ukazuje nam fenomen religijny miasta. Na tę noc najpiękniejsze świątynie, wraz z obiektami klasztornymi Krakowa i okolic, umożliwiają zwiedzającym odkrywanie kościelnych zabytków, poznawanie tajników życia mnichów oraz klasztornych skarbców, które na co dzień pozostają zamknięte dla przybyszów.

Program Nocy Sakralnej obejmuje wystawy oraz liczne koncerty o tematyce sakralnej. Wydarzeniem roku 2008 było zaprezentowanie po raz pierwszy w Polsce cyklu Sonat Różańcowych Heinricha Ignaza Franza von Bibera w wykonaniu Johna Hollowaya (skrzypce) i Marieke Spaans (klawesyn). Ponadto, uczestnicy Cracovia Sacra mogli zwiedzić „Wielką Ruinę” i zabytkowe krużganki w Opactwie OO. Benedyktynów w Tyńcu. Wydarzeniem było też spotkanie w katedrze Wawelskiej z oryginalnym cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej, wystawionym tam po raz pierwszy. To właśnie przed tym obrazem, w katedrze we Lwowie, śluby składał król Jan Kazimierz.

Wszystkie wydarzenia Nocy Sakralnej są bezpłatne. Na zwiedzanie niektórych obiektów i udział w wybranych koncertach wydawane są bezpłatne wejściówki. (MD)

http://www.krakowskienoce.pl/noc-sakralna/


nocny spacer po Krakowie
http://www.klubpodroznikow.com/relacje/polska-inne-miejsca/530-nocny-krakow

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020