Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

konkurs fotograficzny Tatry nagrody

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Konkurs Fotograficzny - "Tatry, mój pionowy świat"

Konkurs fotograficzny skierowany do miłośników gór, wspinających się oraz próbujących swoich sił we wspinaczce a także pasjonatów fotografii obserwujących wzmagania wspinaczy w Tatrach.
Osób wrażliwych na piękno otaczającej nas przyrody i szanujących świat zwierząt, jakim są nasze piękne góry.
Wraz ze wspinaczem Andrzejem Marciszem, autorem przewodnika Wielka Korona Tatr, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.
 
 konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 8 Fotor
 
 
 
Konkurs jest skierowany do osób pełnoletnich, aktywnych w tatrach o każdej porze roku.
 
Ten konkurs ma na celu pokazanie piękna Tatr oraz zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo wszystkich którzy w tych górach bywają. Piekne panoramy i wspinaczka miech będą tematem przewodnim.
 

Bywają wysokie i niedostępne, za każdym razem odsłaniające inne oblicze. Inaczej wyglądają wiosną, inaczej złotą jesienią, a jeszcze inaczej okryte śniegiem.
Tatry są najpiękniejsze.
 
 

Termin nadsyłania prac drogą mailową 15-30 listopada 2020 do godz. 23.59
Wybór Jury miejsc 1-3 do 15 grudnia 2020
Wybór internautów do 15 grudnia 2020
Ogłoszenie wyników do 20 grudnia 2020
 
 
 
konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 14 Fotor

 

Jury

Andrzej Marcisz - taternik, alpinista
Władysław Vermessy - taternik, alpinista, instruktor paralotniarstwa
Albin Marciniak - fotoreporter Onet.pl, East News, taternik

 

 Nagrody

 

1 miejsce wybór JURY

Wspólne wspinanie z Andrzejem Marciszem w skałach krakowskiego Zakrzówka (termin do uzgodnienia)
+ Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

 2 miejsce wybór JURY

 butelka eco 0,7 L z filtrem + Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

3 miejsce wybór JURY

Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

 

konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 12 Fotor

 

 

1 miejsce wybór internautów na FB

Zestaw nagród - plecak wodoodporny (transportowy, na liny, na kajak itp) + bidon z filtrem + Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

 2 miejsce wybór internautów na FB

butelka eco 0,7 L z filtrem + Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

3 miejsce internautów na FB

Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich, z autografem + Mapa Orla Perć

 

 

 konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 13 Fotor

 

 

Regulamin konkursu:

Zasady Konkursu określa niniejszy regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia. - Przesłanie zdjęć na konkurs jest równoznaczne z poddaniem się uczestnika procedurze regulaminowej konkursu i akceptacji zasad konkursu.


Konkurs trwa od 15 listopada do 20 grudnia 2020 roku czyli do dnia ogłoszenia wyników.
15 listopada do 30 listopada 2020 nadsyłanie prac do konkursu
1 grudnia do 15 grudnia 2020 wybór 3 najlepszych prac przez JURY
1 grudnia do 15 grudnia 2020 wybór internautów - 3 najlepszych zdjęć w głosowaniu na FB.
Ogłoszenie wyników do 20 grudnia 2020

zdjęcia laureatów zostaną opublikowane na portalu https://klubpodroznikow.com/ oraz na profilu https://www.facebook.com/klubpodroznikowsrodziemie/
 

II. ZDJĘCIA
1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 2 fotografie.

2. Fotografie należy nadsyłać w postaci elektronicznej na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w tytule maila wpisując:
"Tatry - mój pionowy świat"
Adres poczty elektronicznej przeznaczony jest wyłącznie do nadsyłania prac konkursowych.
Pozostałą korespondencję należy kierować na adres :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Zdjęcia nie spełniających podanych wymogów nie wezmą udziału w konkursie.

4. Pliki w formacie JPG ,BMP lub TIF minimum 1200 maksimum 3000 pix po dłuższym boku, w proporcjach 4:3 lub 16:9 (bez panoram , kwadratów itp).
5.Termin nadsyłania zdjęć mija 30.11. 2020 r. o godz. 23.59
6. Zgłaszane do konkursu fotografie należy opisać w terści e-maila tekstem wg. wzoru: tytuł zdjęcia, opis kadru, imię, nazwisko, telefon lub e-mail autora zdjęć.
7. Laureaci zostaną powiadomieni przez Organizatora drogą e-mailową lub telefoniczną.
8. Zdjęcia oznaczone znakiem wodnym, podpisem, datownikiem, ramką, itp. nie zostaną dopuszczone do konkursu. Nie dopuszcza się zdjęć przedstawiających osoby w jakiejkolwiek formie.

9. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora konkursu ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z póz. zm.).
10. Przesłanie wiadomości (zgłoszenia)  na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  jest równoznaczne z akceptacją tegoż regulaminu.


III. PUBLIKOWANIE ZDJĘĆ
1.Zgłoszenie zdjęć do konkursu oznacza wyrażenie zgody na ich nieodpłatne wykorzystywanie do promocji niniejszego Konkursu. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich na stronach internetowych organizatorów oraz fundatorów nagród, w mediach i wykorzystania ich w innej formie związanej z konkursem, podając dane autora (imię i nazwisko lub pseudonim).

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1.Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie nadesłane na konkurs zostały wykonane osobiście.
2.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane opublikowaniem nieprawdziwych danych osobowych, bądź innych nieprawdziwych informacji opartych na zgłoszeniach sporządzonych przez uczestników.
3.Decyzje te są ostateczne i wiążące dla uczestników
4. Osoby nagrodzone nie mogące odebrać nagród osobiście, mogą wskazać i upoważnić na piśmie osoby trzecie do odbioru nagród, lub nagrody zostaną wysłane pocztą na koszt fundatora nagród.
 
 
 
konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 11 Fotor
 
Andrzej Marcisz – krakowski taternik i alpinista, zawodnik sportu wspinaczkowego. Wielokrotny mistrz Polski we wspinaniu w konkurencjach zarówno szybkościowych, jak i na trudność. Z powodzeniem startował również w zawodach międzynarodowych, gdzie zwyciężał w Czechosłowacji, Bułgarii czy ZSRR. Wywalczył brązowe medale Pucharu Świata (1989), Mistrzostw Europy (1992) oraz srebrny Arco Rock Master (1990). Od 43 lat wspina się i wędruje po Tatrach. Posiada na koncie poprowadzenie szeregu nowych, ekstremalnie trudnych dróg w skałkach i Tatrach. Jest taternikiem, który przeszedł większość dróg na sztandarowych ścianach tatrzańskich – w latach 80. na Raptawickiej Turni, w latach 90. na Kazalnicy Mięguszowieckiej, a w okresie 2003-2008 na Mnichu. Autor wielu pierwszych przejść klasycznych na największych ścianach tatrzańskich. W 1990 roku wraz z przyjaciółmi założył sekcję wspinaczkową w klubie Korona Kraków. Przed dziesięciu laty jego uwagę przykuły szczyty i turnie tatrzańskich grani. W 2014 roku skompletował wejście na 169 nazwanych szczytów w Głównej Grani Tatr Wysokich, rok później dokonał samotnego przejścia non-stop całej grani, stając na wszystkich szczytach i przełęczach, co zajęło mu 57 godzin czystego wspinania. W 2018 roku zakończył realizację przejścia wszystkimi graniami Tatr Wysokich, a w 2020 roku skompletował wejścia na ponad 1180 szczytów Tatr Wysokich, nazwanych w przewodnikach Witolda H. Paryskiego, Arno Puškáša i Ivana Bohuša. Jednym z jego hobby jest tatrzańska fotografia topograficzna. W 2019 roku z żoną i 9-letnim synek Antkiem zdobyli Wielką Koronę Tatr. Występował i pomagał w realizacji wielu projektów filmowych, współpracował z takimi reżyserami, jak Marcin Koszałka, Marcin Wrona, Krzysztof Lang, Michał Marczak, Urszula Antoniak i Marcin Polar.
 
 
 
 
NAGRODY
 
 
 
nagrody 1
 
nagrody 2
 

Wielka Korona Tatr. Przewodnik wspinaczkowy po 14 ośmiotysięcznikach tatrzańskich - bestseler

 

Opis książki

Wielka Korona Tatr przypisana jest do 14 ośmiotysięczników tatrzańskich, które spełniają dwa kryteria: ich wysokość przekracza 8000 stóp oraz wypiętrzają się nie mniej niż 100 metrów ponad najbliższą główną przełęcz. Przewodnik zawierający szczegółowe opisy 101 dróg, którymi można się wspiąć na szczyty Wielkiej Korony Tatr, stanowi autorski wybór Andrzeja Marcisza. Znajdują się w nim opisy szlaków, tras i dróg wspinaczkowych o stopniu trudności od I do V w skali tatrzańskiej.

Przewodnik skierowany jest do taterników, a także do doświadczonych turystów wysokogórskich, którzy korzystając z usług uprawnionych przewodników i instruktorów wspinaczki górskiej zechcą stanąć na 14 najwyższych szczytach Tatr.

Przewodnik zawiera szczegółowe mapy przygotowane przez zawodowego kartografa i tatrzańskiego hobbystę Rafała Jońcę, w oparciu o technologię Lidar. Szczegóły dróg rozrysowane zostały na ponad 500 zdjęciach topograficznych! Wszystkie szczyty są znajdują się w słowackiej części Tatr Wysokich, dlatego 100 dróg z przewodnika jest zlokalizowana na Słowacji i tylko jedna - na otarcie łez - prowadzi od polskiej strony!

Mapa Orla Perć

 
 
Najdokładniejsza mapa przebiegu szlaku głównego oraz dojściowych.
 
opis mapy:
 
 
 
 
ściany wspinaczkowe na Zakrzówku - miejsce realizacji nagrody z Andrzejem Marciszem
 
konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 9 Fotor
 
konkurs fotograficzny Mój pionowy świat 10 Fotor
 

Wielka Korona Tatr Andrzej Marcisz

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.